Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 02:03:02

З початку року до прокуратури м. Чернігова надійшло більше 600 звернень громадян

17.05.2014   11:43Агенцiя

Щороку до прокуратури міста Чернігова надходить до трьох тисяч звернень з різних питань, і з початку 2014 року їх вже надійшло більше 600.

Найбільша кількість звернень стосується питань досудового розслідування. Також багато громадян звертаються за захистом своїх трудових і житлових прав, з питань земельних правовідносин, надання житлово-комунальних послуг. Нерідко причинами звернення до прокуратури є неналежне вирішення контролюючими органами й іншими відомствами звернень, що належать до їх компетенції.

Кожне звернення вирішується згідно законодавства.

Наприклад, у лютому цього року від жительки Чернігова надійшла скарга на бездіяльність міліції. Заявниця стверджувала, що невідомі особи зняли гроші з її карткового рахунку через касу банку, причому вже в вечірній час, після закриття відділення. Вона звернулась до дільничного, але той поставився до перевірки формально і належних дій не вчинив. Прокуратурою міста це звернення було перевірено і визнано обґрунтованим. За фактом крадіжки розпочате кримінальне провадження, а дільничного інспектора за поданням прокуратури притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З 43 цьогорічних випадків скасування прокуратурою міста постанов про закриття кримінальних проваджень частина — саме за зверненнями громадян.

Інша мешканка міста звернулась до прокуратури через те, що стала жертвою ДТП, але не могла добитися від його винуватця матеріальної компенсації. Вивчення цього випадку показало, що жінка за своїм станом не може захистити себе самостійно, а її законні інтереси дійсно порушено. В її інтересах прокурорами було підготовлено, заявлено та підтримано в суді позов про стягнення шкоди, завданої каліцтвом. Тепер за рішенням суду водій, який покалічив жінку, має регулярно сплачувати їй кошти в сумі, еквівалентній її втраті працездатності.

З початку року прокуратурою м. Чернігова в інтересах соціально незахищених громадян заявлено в суди 27 позовів на загальну суму понад 200 тисяч гривень. Завдяки обґрунтованості таких позовів та професійності прокурорів, що підтримують їх у судах, за цей же період 33 такі позови задоволено. Окрім того, в інтересах 30 чернігівців за їх зверненнями прокурорами цього року були подані до суду заяви про стягнення з роботодавців понад 200 тисяч гривень заборгованої заробітної плати. Судом вони задоволені, частина коштів за судовими наказами вже виплачена роботодавцями в добровільному порядку або стягнута виконавчою службою.

Колективному зверненню мешканців будинку по вул. Рокосовського, 14 передували їх скарги в контролюючі органи, які порушень не виявили. Між тим, на думку заявників, їх будинок зазнає пошкоджень від ремонтно-будівельних робіт, які ведуться в прилеглому магазині. Аби розставити крапки над «і» у тривалому конфлікті між мешканцями і будівельниками, розпочато кримінальне провадження, в якому призначено будівельну експертизу.

За заявами і скаргами громадян та юридичних осіб прокуратурою міста щороку проводиться кілька десятків перевірок, наслідком яких є внесення документів прокурорського реагування, усунення порушень законодавства та притягнення винних осіб до різних видів відповідальності.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини