Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 12:27:33

З початку року до прокуратури м. Чернігова надійшло більше 600 звернень громадян

17.05.2014   11:43Агенцiя

Щороку до прокуратури міста Чернігова надходить до трьох тисяч звернень з різних питань, і з початку 2014 року їх вже надійшло більше 600.

Найбільша кількість звернень стосується питань досудового розслідування. Також багато громадян звертаються за захистом своїх трудових і житлових прав, з питань земельних правовідносин, надання житлово-комунальних послуг. Нерідко причинами звернення до прокуратури є неналежне вирішення контролюючими органами й іншими відомствами звернень, що належать до їх компетенції.

Кожне звернення вирішується згідно законодавства.

Наприклад, у лютому цього року від жительки Чернігова надійшла скарга на бездіяльність міліції. Заявниця стверджувала, що невідомі особи зняли гроші з її карткового рахунку через касу банку, причому вже в вечірній час, після закриття відділення. Вона звернулась до дільничного, але той поставився до перевірки формально і належних дій не вчинив. Прокуратурою міста це звернення було перевірено і визнано обґрунтованим. За фактом крадіжки розпочате кримінальне провадження, а дільничного інспектора за поданням прокуратури притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З 43 цьогорічних випадків скасування прокуратурою міста постанов про закриття кримінальних проваджень частина — саме за зверненнями громадян.

Інша мешканка міста звернулась до прокуратури через те, що стала жертвою ДТП, але не могла добитися від його винуватця матеріальної компенсації. Вивчення цього випадку показало, що жінка за своїм станом не може захистити себе самостійно, а її законні інтереси дійсно порушено. В її інтересах прокурорами було підготовлено, заявлено та підтримано в суді позов про стягнення шкоди, завданої каліцтвом. Тепер за рішенням суду водій, який покалічив жінку, має регулярно сплачувати їй кошти в сумі, еквівалентній її втраті працездатності.

З початку року прокуратурою м. Чернігова в інтересах соціально незахищених громадян заявлено в суди 27 позовів на загальну суму понад 200 тисяч гривень. Завдяки обґрунтованості таких позовів та професійності прокурорів, що підтримують їх у судах, за цей же період 33 такі позови задоволено. Окрім того, в інтересах 30 чернігівців за їх зверненнями прокурорами цього року були подані до суду заяви про стягнення з роботодавців понад 200 тисяч гривень заборгованої заробітної плати. Судом вони задоволені, частина коштів за судовими наказами вже виплачена роботодавцями в добровільному порядку або стягнута виконавчою службою.

Колективному зверненню мешканців будинку по вул. Рокосовського, 14 передували їх скарги в контролюючі органи, які порушень не виявили. Між тим, на думку заявників, їх будинок зазнає пошкоджень від ремонтно-будівельних робіт, які ведуться в прилеглому магазині. Аби розставити крапки над «і» у тривалому конфлікті між мешканцями і будівельниками, розпочато кримінальне провадження, в якому призначено будівельну експертизу.

За заявами і скаргами громадян та юридичних осіб прокуратурою міста щороку проводиться кілька десятків перевірок, наслідком яких є внесення документів прокурорського реагування, усунення порушень законодавства та притягнення винних осіб до різних видів відповідальності.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Як хобі перетворити на успішний бізнес

Як хобі перетворити на успішний бізнес 11:59

Про це йшлося на засіданні клубу в Чернігівському міському центрі зайнятості. Своєю бізнес-ідеєю та секретами успішного ведення бізнесу з безробітними ділилася відома чернігівська майстриня, дизайнер Людмила Заровська. Тема зустрічі «Хенд-мейд - шедеври своїми руками». Цього разу говорили про прикраси ручної роботи зі стрічок та намистин.

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку

В обласному центрі презентували унікальну документальну стрічку "Вдовині села Чернігівщини" 11:53

«Вдовині села Чернігівщини» – п’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок Чернігівського району. 21 лютого, стрічку презентували громаді у Чернігівському обласному молодіжному центрі. У заході взяла участь заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

"Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів" 11:33

20 лютого у м.Києві відбулася презентація та експертне обговорення напрацювань проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонах України», який був реалізований у 8-ми громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Чернігівської та не окупованої частини Луганської області.

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі

Чернігів готується проводити перші тематичні сезонні фестивалі 11:21

У Чернігові планують проводити більше тематичних сезонних фестивалів. А також - різноманітних чемпіонатів, конкурсів, навчальних семінарів, майстер-класів тощо. Виконавчий комітет міської ради 20 лютого погодив внесення змін до Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2019-2021 роки.

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств

У Чернігівській ОДА підтримують ініціативи національно-культурних товариств 11:18

21 лютого заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. Захід приурочений до Міжнародного дня рідної мови.