Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 лютого, 21:48:59

Чернігівці поспілкувалися із головою Люстраційного комітету Єгором Соболєвим

17.05.2014   10:38Агенцiя

У Чернігові голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв 15 травня сів за круглий стіл із представниками громадськості. Зустріч відбулася з ініціативи громадської організації «МАРТ».

В Будинку засідань Чернігівської обласної ради зібралося близько 60 активних громадян. Модерував захід Сергій Буров, представник організаторів.

Люстраційний комітет спільно із Кадровою комісією Кабінету Міністрів України функціонує вже протягом двох місяців, за які Єгор Соболєв виділив декілька тенденцій, що помітно вже сьогодні. Перш за все, дедалі частішими стають втручання влади в процес люстрації, що по суті дискредитує саму суть цього процесу, адже ефективність зводиться до нуля. Також громадський діяч підкреслює недієвість шляху люстрації, який ми хочемо обрати сьогодні. Польський сценарій  люстрації – поіменно – на його думку, не є вирішенням наших проблем.

- Справжнє очищення держави в Україні можна зробити тільки по-чеськи. Що зробили чехи? У них у листопаді відбулась революція, а в грудні вони вже створили нову спецслужбу. Ніхто з попередніх працівників КДБ не міг бути в новій спецслужбі. Її взагалі очолив художник. Чехи шляхом формування всіх органів від початку. І результати, яких досягли у створенні ефективної держави показують, що було обрано правильний шлях, - наголосив Єгор Соболєв.

Говорячи про Україну, голова Люстраційного комітету влучно підкреслив абсурдність ситуації, коли було взято «уламок радянського КДБ» і переформатовано в Службу безпеки України, яка з часом не те що поширила «вірус» попередників, а й підхопила нетиповий СРСР вірус  корупції.

Загальною ідеєю, що запрезентував Єгор Соболєв, є докорінна зміна системи і доручення посад абсолютно новим людям. Почати, він вважає, треба з судів. Потім – прокуратура, міліція… Мова йде про зменшення кількості міліціонерів, ліквідацію районних відділів СБУ, котрі є лише зайвим місцем розведення корупції та свавілля.

- Дешеві міліціонери дуже дорого нам обходяться, - зазначив Єгор Соболєв.

Він пропонує зменшити кількість працівників, але збільшити їхню якість, навчити міліцію працювати на народ, аби при потребі велися змістовні та глибокі розслідування, котрі би приносили конкретні результати.

Ще однією формулою, запропонованою гостем, є невживання слова «влада» по відношенню до високопосадовців. Адже люди не повинні бути низами, вони мають сприймати політичних діячів, представників управлінського апарату як найнятих менеджерів, котрі реалізовують народну ініціативу, за право існування якої люди боролися на Євромайдані. А тепер мають проконтролювати виконання своїх вимог. І докласти власних зусиль. Адже якщо народ не проявить ініціативу, то дуже легко буде повернутися до старого сценарію розвитку країни. Лише з новими старими обличчями.

Після вступного слова пана Соболєва можливість висловитися мали присутні громадські активісти.

Зокрема, депутат Славутицької міської ради Наталія Гантімурова виступила з ідеєю мінімального врахування людського фактору під час процедури люстрації: «Вплив громадськості під час звільнень, я думаю, повинен бути мінімальним. Високим рівень впливу нас з вами повинен бути саме в моменті прийнятті на роботу нових чиновників».
Обговорювалися інші важливі проблеми держави і Чернігівщини, зокрема. Єгор Соболєв, відповідаючи на питання щодо призначення нового начальника УМВС України в Чернігівській області заявив: «Аби прийняти якесь рішення – необхідно мати три компоненти. По-перше, в абсолютній більшості населених пунктів має бути згуртована сила людей, які знають, кого треба не допустити до відкритих конкурсів. По-друге, нам потрібні добре прописані закони, які спрацюють. І, найважливіше – люди, які ці закони ухвалять і будуть готові їх виконувати на вищих посадових рівнях, ліквідовуючи існуючу структуру для створення нової».

У той же день пан Соболєв зустрівся з чернігівськими журналістами на прес-конференції.

Ірина БРОХ, ГО «МАРТ»

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 18:56

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає”

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає” 18:52

Всесвітньо відомий оперний співак, соліст Паризької національної опери, Герой України Василь Сліпак, рятуючи побратимів, загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року поблизу Луганського на Донеччині. 20 лютого 2017 року указом Президента України йому було присвоєно звання “Герой України” (посмертно).

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів 18:47

20 лютого відбулася робоча поїздка до Чернігівської області Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Разом з головою Державного агентства лісових ресурсів Андрієм Заблоцьким, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та головою обласної ради Ігорем Вдовенком він вивчав стан справ у лісогосподарській сфері.

У чернігівських школах відновлюється освітній процес

У чернігівських школах відновлюється освітній процес 18:43

Управління освіти міської ради повідомляє про завершення додаткових канікул для школярів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 18:30

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини