Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 18:56:33

"День Пам’яті та примирення" у Чернігові. ВІДЕО

10.05.2014   15:57Агенцiя

Сьогодення диктує зміни в усьому. Ось і офіційні заходи до Дня Перемоги 8 го травня було замінено інформаційно-патріотичною програмою «Дні пам’яті та примирення», приуроченою 65-ій річниці закінчення Другої світової війни в Європі, що відзначається як данина пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

Активіст акції Станіслав Тавлуй-бей Придеснянський розповів нам у чому полягає унікальність цього заходу.Програма акції  була націлена і на розширення знань чернігівців про події Другої світової війни не лише на Україні: для цього було виготовлено інформаційні стенди, з доступними кожному фактами з історії Другої світової, підкріпленими документальними фотокартками, з детальною таблицею втрат, яких зазнала кожна країна, охоплена війною. Як ми бачимо, нажаль, найбільше постраждалих принесла війна в  Україну.

У рамках програми також проведено ряд інтерактивних бесід за участі журналіста/публіциста Василя Чепурного та кандидата психологічних наук Василя Голована. Під час бесід присутні ділилися спогадами своїх родичів та власними думками.

Відомий український історик, доктор історичних наук Леп'явко Сергій Анатолійович демонстрував фотографії, зроблені у Чернігові за часів війни. Навів приклади, як суцільні післявоєнні руїни міста давали можливість планувати забудову Чернігова об`єктами, які б працювали на перспективу.

Згодом кожен охочий мав змогу переглянути  документальний фільм «Чернігівський рубіж», в якому було висвітлено спогади чернігівських ветеранів.

Цього вечора знайшлося місце поезії. Житель міста Анатолій Воронов зачитав патріотичного вірша власного написання.

Усі присутні мали змогу ще раз особисто для себе усвідомити цінність життя та відправити на небо трішки вдячності загиблим захисникам під час спільного молебню представників різних конфесій.

Організаторами було запропоновано за символічну ціну придбати дерев`яні хрестики, на яких кожен міг написати ім`я загиблого родича чи просто слова подяки, тим самим висловити шану воїнам-захисникам.

За спостереженнями організаторів дійство відвідали близько двох тисяч мешканців, а ініціювали та втілили в життя акцію «Дні пам’яті та примирення»  організації «Апельсин», «Вільний Чернігів», «Світанок»,«Молодь Демократичного Альянсу» та Чернігівська самооборона.

Також на глядачів чекав виступ музичного гурту «Crisp» та флешмоб, учасники якого запалили слово «Пам’ятаю» - чим яскраво показали, що Чернігів не забув своїх героїв.

garmata.tv
 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».