Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 07:21:16

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у квітні 2014 року

07.05.2014   16:10

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, в межах своїх повноважень, забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища,

раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на території Чернігівської області.

Протягом квітня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 208 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 102 об’єктах різної форми власності, з них комплексно 91.

Робота Держекоінспекції у Чернігівській області цілком і повністю направлена на покращення стану навколишнього природного середовища та дотримання природокористувачами вимог діючого природоохоронного законодавства з метою недопущення шкідливого впливу на довкілля.

За результатами перевірок складено 142 протоколи про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 130 осіб. Матеріали 12-ти справ передано у судові органи та 4-х - у правоохоронні органи.

Загальна сума накладених штрафів склала 25,976 тис.грн., стягнуто 19,873 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 56 осіб. Накладено штрафів на суму 11,033 тис.грн., стягнуто 6,409 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 28 осіб. Накладено штрафів на суму 4,420 тис.грн., стягнуто 2,431 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб. Накладено штрафів на суму 2,703 тис.грн., стягнуто 1,870 тис.грн;
- у сфері державного контролю за рослинним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 14 осіб. Накладено штрафів на суму 2,057 тис.грн., стягнуто 2,176 тис.грн.  

Основними принципами роботи Державної екологічної інспекції у Чернігівській області є законність та робота на позитивний результат.
За результатами інспекційної діяльності у квітні, пред’явлено 7 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 21,520 тис.грн.
Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 273,902 тис.грн.

За порушення природоохоронного законодавства у квітні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність одного об’єкту. Підприємством порушено вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища” та “Про охорону атмосферного повітря”. Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 5667 одиниць пересувних транспортних засобів та 3010 вагонів.
Здійснено екологічний контроль 24203,4 тон вантажів та радіологічний контроль 242438,4 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 2 порушників, накладено штрафів на суму 136 грн.
У квітні в пункті пропуску через державний кордон “Щорс-ЗС” здійснено 2 затримки вантажу за порушення Закону України “Про пестициди і агрохімікати”.
Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля.

Спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області громадські інспектори з охорони довкілля беруть участь у перевірках, залучаються до рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій. У квітні здійснено 4 спільних рейд-перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі збереження рослинного та тваринного світу на території Чернігівської області.

Також, з метою попередження спричинення негативного впливу на довкілля області спеціалістами Державної екологічної інспекції проводиться масштабна просвітницька робота з населенням, студентською та шкільною молоддю. Ініціюються заходи з залучення небайдужої громадськості до прибирання територій зон відпочинку та населених пунктів. Для вирішення актуальних проблем в галузі охорони довкілля області при Інспекції сформовано Громадську раду, до складу якої увійшли Чернігівські обласні та міські природоохоронні громадські організації.

Тетяна Войтенко,
прес-служба Держекоінспекції
у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини