У приготуванні українських страв змагались засуджені Чернігівської виправної колонії № 44
В Чернігівській виправній колонії № 44 управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області відбувся конкурс «Українські страви».
Український червоний борщ та вареники з картоплею – страви у їдальнях виправних колоній Чернігівщини готують не часто. Втім, саме ці наїдки готували кухарі Чернігівської виправної колонії № 44 для кулінарного конкурсу.
Конкурс кухарів в пенітенціарних установах Чернігівщини цього року проводиться вперше. Головне завдання – виявити та заохотити вправних кулінарів, кажуть організатори. З цією метою – і конкурсне меню дещо відрізнялось від щоденного раціону засуджених.
Журі конкурсу, до якого входила директор ресторану «Старий Чернігів» Наталія Савченко, оцінювали презентацію страви, оригінальність оформлення, смакову якість та технологічний процес приготування.
Враховуючи, що в журі були фахівці, організатори конкурсу постаралися, щоб пункти критеріїв були розширені, щоб дозволити засудженим відчувати себе дійсно творцями своїх страв. Цікаво, що вони виходили за рамки просто розповіді про виготовлені страви і виявляли себе як особистості.
Учасниками конкурсу стали 5 команд засуджених, до кожної команди входило по 3 жінки, які сами вибирали назву своєї команди, згадували улюблені домашні рецепти, а деякі, навіть, приготували віршовані презентації.
У підсумку, за оцінкою журі, найсмачніший обід приготувала команда 3 відділення під назвою «Смаколики». Засуджені Яна Крохмальова, Крістина Сімонова та Ірина Кушнір радісно приймали привітання від начальника Чернігівської виправної колонії № 44 підполковника внутрішньої служби Андрія Кирієнка. Друге місце посіла команда «Смак», третє місце поділили між собою команди «Ласкаво просимо» та «Берегиня». Всі учасниці отримали заохочувальні грамоти та солодкі призи.
«Такі заходи запам'ятовуються і стають частиною життя відділень і самих учасників, тому що дозволяють показати, що і у виправній установі є можливість не тільки осмислити все, що привело людину за грати, але і отримати знання, які нададуть можливість влаштуватись в житті вже після звільнення. Адже люди, які тривалий час перебувають в ізоляції, через деякий час втрачають напрям, за яким треба йти і жити. Завдяки такій роботі, орієнтири окреслюються сильніше», - зазначив начальник установи Андрій Кирієнко.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).