Твої три години для чистоти Чернігова
У сьогоднішньому Чернігові чимало проблем, які спричинені поки що низьким рівнем культури багатьох його мешканців.

На жаль, часто можна спостерігати, як модний хлопець чи стильна дівчина викидає пачку з-під сигарет або обгортку від цукерки просто на тротуар. Поганий приклад молоді активно подає старше покоління: багато пенсіонерів і людей середнього віку чомусь вважають, що прожиті ними роки дають право залишати побутові відходи в місцях, для цього абсолютно не призначених.
Найбільше від цього дикунства потерпають «зелені легені» Чернігова — парки, сквери, лісосмуги тощо. На відміну від своїх далеких предків-неандертальців, сучасні варвари залишають на місцях свої стоянок відходи, що не розкладаються або розкладаються дуже повільно — пластикові та скляні пляшки й набагато гірші речі.
Але не всі готові мовчки із цим миритися. Цієї весни група мешканців Чернігова вирішила зібратися та власними силами виправити ситуацію. Так виникла ініціатива під робочою назвою «Щотижневий суботник».
Її учасники вважають, що загальноміського суботника, який проводиться раз або двічі на рік, замало для того, щоб підтримувати рідне місто в чистому стані та привчати людей до порядку. Тому активісти вирішили збиратися щосуботи з 11:00 до 14:00, щоб власними силами наводити чистоту. Упродовж березня-квітня проведено вже шість суботників, а місто стало чистішим десь на три тони сміття, прибраного з популярних місць відпочинку чернігівців — урочища Ялівщина, берега озера Земснаряд, берега Десни біля переправи на Бобровиці тощо. На черзі інші території.
Дехто скаже: навіщо прибирати? Все одно скоро знову насмітять. Їх можна запитати: а навіщо ви чистите зуби вранці, адже все одно вони забрудняться до вечора? У когось коло потреб обмежене смачною їжею, зручним диваном і цікавими телепрограмами. Іншим же людям хочеться також жити в чистоті та мати людську гідність. То чому б не подати позитивний приклад? Рано чи пізно нас стане більше, ніж пітекантропів, які гидять там, де живуть, і Чернігів нарешті перетвориться на чисте європейське місто.
Але, як завжди, є кілька «але». Як відомо, чисто не лише там, де прибирають, а в першу чергу там, де не смітять. Тому одним добровільним прибиранням проблему не вирішити (хоча гріх не спробувати). Що ще потрібно?
По-перше, правоохоронні органи (а може, й самоорганізовані структури, наприклад «Самооборона») мали б приділяти більше уваги «екологічному патрулюванню» та показово притягували до відповідальності злісних порушників («відпочив у Ялівщини, залишив сміття просто на траві — ось тобі штраф»).
По-друге, органам державної влади та місцевого самоврядування разом із небайдужими підприємствами слід істотно збільшити кількість урн для сміття на території паркових зон Чернігова.
Та це вже, як то кажуть, зовсім інша історія. А поки що — запрошуємо на щотижневий суботник!
Ініціатори проекту будуть також вдячні спонсорам, які нададуть:
- інформаційну підтримку;
- матеріали та інвентар (мішки для сміття, робочі рукавички тощо).
Додаткова інформація та фото: http://vk.com/strdy
Контактна особа: Безбородько Сергій Олександрович, тел. 063 521 18 88.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.