Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 лютого, 22:36:20

Водія, який збив трьох пішоходів, засуджено до двох років обмеження волі

19.04.2014   13:00

Прокуратурою міста Чернігова підтримано державне обвинувачення щодо водія ВАЗ 2033, який 22 листопада минулого року в районі будинку № 10 по вул. Героїв Чорнобиля в Чернігові збив трьох пішоходів: двох жінок і восьмирічного хлопчика.

Збиті у вечірній час переходили проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу зліва направо відносно руху автомобіля. За висновком слідства, який був підтверджений і в суді, причиною дорожньо-транспортної пригоди стало грубе порушення водієм п. п. 2.3 (б)., 12.2, 18.1 Правил дорожнього руху. Він проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, в умовах недостатньої видимості не вибрав швидкості руху, щоб мати змогу зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги та не надав дорогу пішоходам.

Результатом ДТП стало спричинення кожному з трьох пішоходів тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості.

Такий злочин передбачено ч. 1 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження). Максимальне покарання – обмеження волі на строк до трьох років.

Погодившись з думкою державного обвинувача, суд призначив винуватцю ДТП, враховуючи його каяття, покарання у вигляді двох років обмеження волі, з подальшим дворічним позбавленням права керувати транспортними засобами. Також, за вироком суду, він має компенсувати витрати, здійснені на лікування потерпілих, та завдану їм моральну шкоду.


Довідково:
Покарання у виді обмеження волі полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов’язковим залученням засудженого до праці (ч.1 ст. 61 Кримінального кодексу України).


Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.