Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 3 грудня, 00:41:14

Марш парків на Чернігівщині

19.04.2014   09:48Агенцiя

Вперше Дні заповідників і національних парків були організовані в 1996 році за ініціативою Центру охорони дикої природи (ЦОДП). Вони отримали назву «Марш парків».

Марш парків – міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. ЦОДП виступає організатором та координатором проведення «Маршу парків».

Щорічно в «Марші парків» беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій України та СНД співпрацюють з ЦОДП як організатори місцевих маршів.

На території Чернігівської області природно-заповідний фонд складає 8 категорій об’єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, частина національного природного парку «Залісся», регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський», 443 заказники, 137 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки: «Тростянець» загальнодержавного та «Прилуцький» - місцевого значення, Менський зоопарк (єдиний в Україні в сільській місцевості).

Рішенням Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року було створено у м. Чернігові регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», площею 168,7 га.

Міністерством екології та природних ресурсів України було погоджене клопотання Асоціації природоохоронних територій України від 25.11.2013 року про створення у межах Ніжинського району Чернігівської області регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», орієнтовною площею близько 16 тис. га.

Збільшення природно-заповідних територій свідчить про зростаючу роль заповідників у сучасному суспільстві, про надзвичайну важливість роботи щодо їх збереження і розвитку. Втім, на території нашої області є й багато інших місць із таким високим статусом (заповідники, заказники тощо). Вони – надбання нашого народу, золотий фонд держави, який утверджує її в цивілізованому світі. Кожний з нас має докласти всіх зусиль, щоб зберегти природну красу для нащадків.

Невтомним же працівникам природних скарбниць області бажаємо подальших здобутків у шляхетній справі виховання високої духовної культури населення і розбудови чарівних природних куточків Чернігівської області.

Ірина Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку" 17:10

30 листопада у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулася обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку", яку щорічно організовує Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка як методичний центр області.

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості 10:56

Тривимірна, або 3D-графіка- це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів,які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні,анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій 10:52

Неможливість функціонування в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голів ОВА та Конституційного Суду України зробили депутати Чернігівської міської ради під час засідання сесії 30 листопада. Його винесла на розгляд своїх колег депутатка від "Європейської Солідарності" Ірина Соломаха.

АНОНСИ ПОДІЙ