Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:09:22

Марш парків на Чернігівщині

19.04.2014   09:48Агенцiя

Вперше Дні заповідників і національних парків були організовані в 1996 році за ініціативою Центру охорони дикої природи (ЦОДП). Вони отримали назву «Марш парків».

Марш парків – міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. ЦОДП виступає організатором та координатором проведення «Маршу парків».

Щорічно в «Марші парків» беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій України та СНД співпрацюють з ЦОДП як організатори місцевих маршів.

На території Чернігівської області природно-заповідний фонд складає 8 категорій об’єктів: Ічнянський та Мезинський національні природні парки, частина національного природного парку «Залісся», регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський», 443 заказники, 137 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, дендропарки: «Тростянець» загальнодержавного та «Прилуцький» - місцевого значення, Менський зоопарк (єдиний в Україні в сільській місцевості).

Рішенням Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року було створено у м. Чернігові регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», площею 168,7 га.

Міністерством екології та природних ресурсів України було погоджене клопотання Асоціації природоохоронних територій України від 25.11.2013 року про створення у межах Ніжинського району Чернігівської області регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», орієнтовною площею близько 16 тис. га.

Збільшення природно-заповідних територій свідчить про зростаючу роль заповідників у сучасному суспільстві, про надзвичайну важливість роботи щодо їх збереження і розвитку. Втім, на території нашої області є й багато інших місць із таким високим статусом (заповідники, заказники тощо). Вони – надбання нашого народу, золотий фонд держави, який утверджує її в цивілізованому світі. Кожний з нас має докласти всіх зусиль, щоб зберегти природну красу для нащадків.

Невтомним же працівникам природних скарбниць області бажаємо подальших здобутків у шляхетній справі виховання високої духовної культури населення і розбудови чарівних природних куточків Чернігівської області.

Ірина Дусь, головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

Чернігівщино, купуй рідне!

Чернігівщино, купуй рідне! 10:08

Ця акція, започаткована обласною державною адміністрацією, триває і стає ще більш актуальною в умовах карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням коронавірусу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини