Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 вересня, 21:08:25

Працюють на благо всієї держави

15.04.2014   08:09Агенцiя

На черговому засіданні координаційної ради з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, було розглянуто проблеми сімей, які потребують соціального супроводу.

Першочергову увагу було приділено родинам переселенців із Криму. Сьогодні на обліку в Ніжинському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває п'ять таких сімей. За рішенням координаційної ради їх взято під соціальний супровід Центру. Найгострішими їх потребами є працевлаштування, влаштування на навчання, відновлення документів, переоформлення соціальних виплат, матеріальна допомога та психологічна підтримка з метою адаптації до нового соціуму. Під супровід також взято ще одну сім’ю – ніжинську. 

Другим розглядалось питання завершення соціального супроводу. Цього місяця з позитивними результатами завершено супровід трьох сімей, які потребували допомоги для подолання їхніх складних життєвих обставин.

На сьогодні фахівці із соціальної роботи міського центру соціальних служб здійснюють соціальних супровід п'яти осіб і ста сорока восьми сімей, в яких виховується двісті тридцять дітей. Від початку року завдяки налагодженій співпраці суб’єктів соціальної роботи дві сім'ї знято із соціального супроводу Центру у зв’язку з їх переїздом на проживання за межі нашого міста, супровід п’ятидесяти дев’яти сімей, що потребували соціальної підтримки, завершено з позитивними результатами - надано матеріальну та гуманітарну допомогу, оформлено відсутні документи та соціальні виплати, поставлено на квартирний облік, оформлено та переоформлено інвалідність, дітей повернуто рідним батькам, надано допомогу в лікуванні, обстеженні, працевлаштуванні батьків й оформленні дітей до навчальних закладів та інше.

Діяльність соціальних працівників центрів соціальних служб сьогодні набуває все більшої актуальності, оскільки спрямована на соціальний захист вразливих категорій населення, їх підтримку в подоланні наслідків політичної та економічної нестабільності в державі, допомогу в переселенні та облаштуванні громадян України, що приїхали з Криму, супровід сімей загиблих та покалічених у результаті останніх подій, а також пов’язана з потребою проведення роз’яснювальної роботи щодо отримання компенсаційних витрат, об’єднання й координації зусиль працівників соціально-гуманітарної сфери та громадських структур на профілактику соціального сирітства, формування засад відповідального батьківства тощо. Нині сотні тисяч сімей в Україні користуються послугами центрів соціальних служб і мають надію, що, ретельно вивчивши нагальні потреби найуразливіших верств населення в соціальній допомозі, Кабінет Міністрів України збереже структуру соціальних служб як чітко налагоджений механізм, що працює на благо всієї держави.


Л. Луговик, головний спеціаліст відділу соціальної роботи НМЦСССДМ, секретар координаційної ради
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 83 нові випадки COVID-19

Виявлено 83 нові випадки COVID-19 18:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 18 вересня в області зафіксовано 83 нові випадки COVID-19.

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону 17:43

Про це повідомляє сайт Чернігівської ОДА з посиланням на щоквартальний моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України.

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді?

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді? 17:20

Олег Ляшко – один із найвідданіших представників інтересів олігарха Ріната Ахметова, якого той хоче повернути до Верховної Ради.

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів 12:54

18 вересня - День звільнення нашого рідного міста від нацистських окупантів. Щороку в цей визначний день прилучани йдуть до меморіалу-скверу Вічної Слави, щоб схилити голову та вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя заради миру.

Як повернути не якісні ліки в аптеку?

Як повернути не якісні ліки в аптеку? 12:03

Під час придбання будь-яких лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України.