Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:29:11

Ризики та наслідки самолікування

11.04.2014   10:58Агенцiя

Що таке самолікування? Які ризики та наслідки цього процесу для людини? Про все це інформує Державна служба з лікарських засобів у Чернігівській області.

Самолікування (згідно визначення ВОЗ) – це використання лікарських засобів, які знаходяться у вільному продажу, для профілактики та лікування порушень самопочуття, симптомів, які розпізнав споживач.

Головна характеристика самолікування – відповідальність хворого за своє здоров’я. Важливо зазначити, що вживання ліків, які відпускаються за рецептом лікаря, без кваліфікованого контролю, ні в якому разі не вважається самолікуванням і розглядається як неприпустиме явище, хоча і поширено в реальному житті.

Безрецептурні препарати – це невід’ємна складова частина та необхідні умови успішного розвитку концепції самолікування. Вони представлені різними фармакологічними групами, серед них є достатня кількість ліків, які здатні викликати побічні дії, особливо при нераціональному використанні.

Позитивні моменти впровадження самолікування в структуру охорони здоров’я:
- економія часу і коштів пацієнтів;
- зменшення навантаження на лікувально-профілактичні заклади та лікарів;
- економія бюджетних коштів;
- активна участь лікарів у формуванні номенклатури лікарських засобів, що відпускаються без рецепта лікаря;
- активне впровадження в практику аптечних закладів фармацевтичної опіки;
- збільшення доходів аптечних закладів.

Крім того, не треба забувати і про ризики та негативні наслідки самолікування, а саме: загроза несвоєчасного звернення до лікаря та, як наслідок, висока вірогідність ускладнень хвороби, високий ризик медикаментозних ускладнень.

Людина має бути проінформована, в яких випадках можна займатися самолікуванням, а в яких – звертатися до лікаря. Межа між цими випадками повинна буди чітко зрозуміла хворому, який купує в аптеці ліки для самолікування. При наявності навіть незначних сумнівів необхідно спрямувати пацієнта на візит до лікаря. Самолікування не розглядається як альтернатива фахового лікування.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.