Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 19:58:54

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у березні 2014 року

11.04.2014   10:47

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, в межах своїх повноважень, забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на території Чернігівської області.

Протягом березня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 212 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 121 об’єкті різної форми власності, з них комплексно 82.
Робота Держекоінспекції у Чернігівській області цілком і повністю направлена на покращення стану навколишнього природного середовища та дотримання природокористувачами вимог діючого природоохоронного законодавства з метою недопущення шкідливого впливу на довкілля. 

За результатами перевірок складено 188 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 173 особи. Матеріали 15-ти справ передано у судові органи та 4-х - у правоохоронні органи.
Загальна сума накладених штрафів склала 29,240 тис.грн., стягнуто 28,458 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 58 осіб. Накладено штрафів на суму 9,843 тис.грн., стягнуто 14,008 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 36 осіб. Накладено штрафів на суму 5,134 тис.грн., стягнуто 4,250 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Накладено штрафів на суму 3,400 тис.грн., стягнуто 4,080 тис.грн;
- у сфері державного контролю за рослинним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Накладено штрафів на суму 3,383 тис.грн., стягнуто 1,564 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за тваринним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 17 осіб. Накладено штрафів на суму 6,052 тис.грн., стягнуто 3,774 тис.грн.

Основними принципами роботи Державної екологічної інспекції у Чернігівській області є законність та робота на позитивний результат.

За результатами інспекційної діяльності у березні, пред’явлено 14 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 55,847 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 137,534 тис.грн.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 5452 одиниці пересувних транспортних засобів та 2566 вагонів.

Здійснено екологічний контроль 49480,1 тон вантажів та радіологічний контроль 191289,6 тон вантажів.

Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 5 порушників, накладено штрафів на суму 357 грн.
У березні в пункті пропуску через державний кордон “Щорс-ЗС” здійснено 1 затримку вантажу за порушення Закону України “Про пестициди і агрохімікати”.

Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля.
Спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області громадські інспектори з охорони довкілля беруть участь у перевірках, залучаються до рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій. У березні здійснено 3 спільних рейд-перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі збереження рослинного та тваринного світу на території Чернігівської області.

Також, з метою попередження спричинення негативного впливу на довкілля області спеціалістами Державної екологічної інспекції проводиться масштабна просвітницька робота з населенням, студентською та шкільною молоддю. Ініціюються заходи з залучення небайдужої громадськості до прибирання територій зон відпочинку та населених пунктів. Для вирішення актуальних проблем в галузі охорони довкілля області при Інспекції сформовано Громадську раду, до складу якої увійшли Чернігівські обласні та міські природоохоронні громадські організації.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною

У Чернігові почали вакцинацію китайською вакциною 16:58

13 квітня у Чернігові почали робити щеплення вакциною китайського виробництва CoronaVac. Як відомо, до міста привезли 3400 доз цього препарату для ефективної боротьби із коронавірусною інфекцією.

Конкурси на посади державної служби відновлено

Конкурси на посади державної служби відновлено 16:50

Ці та інші питання державної служби розглядалися 13 квітня 2021 року під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Законодавство у сфері державної служби: існуючі процедури та новели» в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів.

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма

Депутатський контроль за діяльністю влади - дієва демократична норма 16:16

Фракція «Наш край» у Чернігівській обласній раді направила звернення до голови обласної ради з пропозицією зміцнення контрольних функцій в облраді через посилення діяльності депутатських фракцій, що не брали участь у формуванні керівного складу облради, в сферах свободи слова, протидії корупції і бюджетної політики.

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини