Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:41:35

Міська рада, райдержадміністрація та проектний інститут "Діпромісто" відповідатимуть у суді за приховування Генплану м.Щорс, що на Чернігівщині

31.03.2014   08:41Агенцiя

Позов на міську раду Щорса, Щорську районну державну адміністрацію та Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» до Деснянського районного суду міста Чернігова подав Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. У своєму позові громадська організація вимагає визнати незаконним ненадання для ознайомлення матеріалів Генерального плану міста Щорс.

Активісти просять суд зобов’язати згадані інституції надати їм копію матеріалів Генплану та розмістити документ на веб-сайті Щорської міської ради, як того вимагає законодавство.

Звернутися до суду чернігівських правозахисників змусила відмова усіх трьох установ надати містобудівний документ для ознайомлення.

Міська рада у відповіді на інформаційний запит громадської організації повідомила, що Генплан міста знаходиться в райдержадміністрації і навіть самій міській раді його надавати відмовляються. Відмову пояснюють грифом «Для службового користування» на документі.

У райдержадміністрації надати Генплан активістам теж відмовилися. Так само послались на гриф «Для службового користування». Районні чиновники пояснили, що вирішити питання про зняття грифу може лише проектний інститут «Діпромісто», який розробляв Генплан та надав йому гриф «ДСК».

У проектному інституті «Діпромісто» на прохання надати копію містобудівного документу теж дали негативну відповідь. Проектанти відмовилися знімати гриф із Генплану пояснивши це тим, що Генплан вони розробляли на картографічних матеріалах із грифом «ДСК» і зняти його вже ніяк не можуть.

«Отримати доступ до Генерального плану міста – це, як ходити по зачарованому колу... Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за те, аби виконати закон. Держустанови лише посилаються один на одного. Щоби реалізувати власне право на доступ до публічної інформації ми подали судовий позов одразу проти міської ради, РДА і «Діпроміста». Якщо ці організації та установи не можуть між собою вирішити хто за відповідає за оприлюднення Генплану, то нехай це вирішить суд»,- розповідає про позицію організації виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов.

«Важливим у забезпеченні доступу до містобудівного документа є поняття «розпорядника інформації». Як визначає Закон «Про доступ до публічної інформації», розпорядником генплану є та організація, яка фізично володіє документом. Оригінальна копія генплану має бути як у міської ради, яка його замовляє, оплачує виготовлення, затверджує, так і у проектного інституту, який його розробляє. Генплани невеликих міст, які не мають управлінь архітектури і містобудування або режимно-секретних відділів, зберігаються у райдержадміністраціях. Як правило, жодний із цих розпорядників не бажає брати на себе відповідальність за забезпечення доступності генпланів і перекладає відповідальність на інші організації. Судовий позов, який подали наші колеги, - це абсолютно логічний та правильний крок.

Хтось має покласти край цій безвідповідальності», – пояснює проблему Володимир Щербаченко, експерт Східноукраїнського центру громадських ініціатив, організації, яка займається проблемою доступу громадян до містобудівної документації.


http://totalaction.org.ua/content/miska-rada-rayderzhadministraciya-ta-proektniy-institut-dipromisto-vidpovidatimut-u-sudi-za

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.