Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 19:45:43

Міліція навчає школярів як робити відповідальний вибір

11.03.2014   11:10

Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області разом із представниками благодійної організації «Аратта» реалізують у школах Чернігова просвітницько-профілактичний проект.

Міліціонери і громадські активісти проводять серед п'ятикласників чернігівських шкіл науково обґрунтовану профілактику тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків та антигромадської поведінки.

Підлітковий вік є важливою стадією розвитку дитини, коли молоді люди прагнуть зменшити контроль з боку дорослих. Підлітки прагнуть стати більш незалежними, інтелектуально та емоційно підлітки стають більш свідомими.

Тож саме як до дорослих людей, здатних аналізувати життєві ситуації і приймати адекватні рішення, зверталися міліціонери і активісти. Профілактику шкідливих звичок розділили на десять занять, протягом яких дорослі продемонстрували увесь шлях потрапляння підлітків у тенета, наприклад, наркоманії та алкоголізму.

Також дорослі не нав'язували аудиторії своїх висновків, а м'яко підштовхували до них самих школярів. Це вкрай важливо, коли діти самі пояснювали одноліткам які невеселі перспективи чекають порушників закону та наркоманів.

Міліція навчає школярів як робити відповідальний вибір (фото3)Спочатку п'ятикласники відповіли на тести «що ви знаєте про шкоду наркотиків», а потім у ігровій формі обговорили відповіді у колективі. Дітлахи прийшли до висновку, що вживання алкоголю і наркотиків завжди призводить до порушення закону, а це у свою чергу перекреслює сподівання на добре здоров'я, успішну кар'єру, сімейний затишок.

Значна увага дорослих була приділена зовнішнім впливам з боку однолітків та старших товаришів, які в переважній більшості і є причиною першої сигарети чи першої склянки алкоголю. Підлітків вчили робити правильний вибір, а також гартували їх волю аби давати відсіч негативним впливам наркоманів та правопорушників, які втягують школярів у свої кола.

Саме неготовність протистояти таким викликам часто призводить до небажаних наслідків. Здоров'я, освіта, успішність є набагато кращими надбаннями, ніж бронхіт курильщика чи цироз печінки поціновувала алкоголю.

Уроки безпеки однозначно пішли підліткам на користь і зробили їх більш дорослими у питаннях правильного життєвого вибору. Це відзначають як самі педагоги, так і батьки.

Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернігівській області спільно з експертом з профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед дітей Центру дітей та юнацтва „Аратта" проводять профілактичну програму «Вибір» не тільки для учнів п'ятих класів, але й для старшокласників.
 

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини