Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 23:28:40

Міліція навчає школярів як робити відповідальний вибір

11.03.2014   11:10

Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області разом із представниками благодійної організації «Аратта» реалізують у школах Чернігова просвітницько-профілактичний проект.

Міліціонери і громадські активісти проводять серед п'ятикласників чернігівських шкіл науково обґрунтовану профілактику тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків та антигромадської поведінки.

Підлітковий вік є важливою стадією розвитку дитини, коли молоді люди прагнуть зменшити контроль з боку дорослих. Підлітки прагнуть стати більш незалежними, інтелектуально та емоційно підлітки стають більш свідомими.

Тож саме як до дорослих людей, здатних аналізувати життєві ситуації і приймати адекватні рішення, зверталися міліціонери і активісти. Профілактику шкідливих звичок розділили на десять занять, протягом яких дорослі продемонстрували увесь шлях потрапляння підлітків у тенета, наприклад, наркоманії та алкоголізму.

Також дорослі не нав'язували аудиторії своїх висновків, а м'яко підштовхували до них самих школярів. Це вкрай важливо, коли діти самі пояснювали одноліткам які невеселі перспективи чекають порушників закону та наркоманів.

Міліція навчає школярів як робити відповідальний вибір (фото3)Спочатку п'ятикласники відповіли на тести «що ви знаєте про шкоду наркотиків», а потім у ігровій формі обговорили відповіді у колективі. Дітлахи прийшли до висновку, що вживання алкоголю і наркотиків завжди призводить до порушення закону, а це у свою чергу перекреслює сподівання на добре здоров'я, успішну кар'єру, сімейний затишок.

Значна увага дорослих була приділена зовнішнім впливам з боку однолітків та старших товаришів, які в переважній більшості і є причиною першої сигарети чи першої склянки алкоголю. Підлітків вчили робити правильний вибір, а також гартували їх волю аби давати відсіч негативним впливам наркоманів та правопорушників, які втягують школярів у свої кола.

Саме неготовність протистояти таким викликам часто призводить до небажаних наслідків. Здоров'я, освіта, успішність є набагато кращими надбаннями, ніж бронхіт курильщика чи цироз печінки поціновувала алкоголю.

Уроки безпеки однозначно пішли підліткам на користь і зробили їх більш дорослими у питаннях правильного життєвого вибору. Це відзначають як самі педагоги, так і батьки.

Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернігівській області спільно з експертом з профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед дітей Центру дітей та юнацтва „Аратта" проводять профілактичну програму «Вибір» не тільки для учнів п'ятих класів, але й для старшокласників.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.