Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 листопада, 04:57:59

У Чернігові власника мережі гральних закладів засуджено до штрафу в 170 тисяч

07.03.2014   15:56

Прокуратурою міста Чернігова забезпечено процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримано державне обвинувачення в кримінальному провадженні щодо організації та зайняття гральним бізнесом особи, яка утримувала в обласному центрі мережу гральних закладів.

18 лютого Деснянським районним судом м. Чернігова в цьому провадженні винесено вирок суду. 46-річний місцевий мешканець, раніше не судимий, визнаний судом винним у тому, що в період з квітня по листопад минулого року за кількома адресами в м. Чернігові (по вул. Незалежності, 46, пр. Миру, 21, вул. Рокосовського, 13 та вул. Червоногвардійська, 4) організував та проводив азартні ігри для відвідувачів.

Під час досудового розслідування при проведенні за цими адресами санкціонованих обшуків працівниками міліції було виявлено та вилучено 33 гральних автомати і 18 комп’ютерів з програмним забезпеченням для проведення віртуальних азартних ігор в мережі Інтернет.

Даний приватний підприємець орендував усі названі приміщення та, за висновком слідства, розпоряджався обладнанням та фінансами закладів. Під тиском доказів він визнав свою вину в зайнятті гральним бізнесом. Пояснив, що такий вид бізнесу обрав з метою отримання прибутку, а гральне обладнання замовив через мережу «Інтернет».

За скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом) правопорушника засуджено до сплати штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тисяч гривень).

Однак сьогодні практика свідчить про неоднозначність судових рішень щодо притягнення до відповідальності осіб, які забезпечують життєдіяльність незаконних гральних закладів у м. Чернігові. Так прокуратурою м. Чернігова скеровано до суду кримінальне провадження відкрите за ст. 203-2 КК України стосовно громадянина, який забезпечував діяльність грального закладу з 11 гральними автоматами. Обвинуваченого виправдано судом, на думку прокуратури, за непередбачених законом підстав. На вказане судове рішення органами прокуратури готується касаційна скарга.

Тим часом недобросовісні ділки для збагачення влаштовують усе нові й нові гральні заклади. На сьогодні в Чернігові за активної позиції мешканців міста припинено діяльність ще одного з них, за адресою Проспект Перемоги, 90.

Відомості про цей факт зайняття гральним бізнесом внесено до ЄРДР, розпочато кримінальне провадження за ст. 203-2 Кримінального кодексу України. Раніше, під час проведення слідчих дій щодо громадянина, якого щойно засуджено, це приміщення перевірялось і предметів, які мають відношення до організації та ведення грального бізнесу, в ньому не було.

Прокуратура міста звертається до небайдужих громадян з проханням інформувати про діяльність подібного роду «бізнесменів».


Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».