Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 04:01:31

Завершився перший етап проекту "Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики"

06.03.2014   08:03Агенцiя

Внаслідок адміністративної реформи 2010 року був ліквідований головний уповноважений орган виконавчої влади, що займався реалізацією забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків – Міністерство сім’ї, молоді та спорту України. Фактично була зруйнована управлінська вертикаль, що мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Координація діяльності між центральними і місцевими органами влади стала розбалансованою і вже не могла забезпечувати нагальні потреби.

Слід визнати факт прихованої дискримінації, що вкоренилася в суспільній свідомості, консервативних ґендерних стереотипах. Коли місце та роль жінки пов’язуються виключно із сім’єю, а чоловіка – із суспільною діяльністю. Слабка представленість жінок у сфері прийняття рішень суперечить принципам демократичного розвитку і також є виявом ґендерної нерівності в Україні. Закон стверджує, що жінки і чоловіки мають рівні права і на працю, і на сімейне життя, але фактично ці права є різними. Для жінок це стосується подвійного навантаження і у сім’ї та на роботі, і проблем з кар’єрним зростанням, для чоловіків - обмеження можливостей для виховання дітей та участі в сімейному житті.

Сьогодні Україна займає останнє місце в Європі по кількості жінок у парламенті. Політика в Україні традиційно вважається чоловічою сферою впливу. Зокрема, серед 442 народних депутатів України сьомого скликання тільки 42 жінки, тобто менше 10 %. Однак при цьому третину всіх законодавчих ініціатив до Верховної Ради по¬дають саме жінки. В Європі середній показник представництва жінок у парламенті становить 23 %, у сві¬ті — 14 %. За даними Національного агентства України з питань державної служби, кількість жінок-державних службовців становить 76,8 %. Однак чисельна перевага жінок на державній службі фор¬мується переважно за рахунок посадовців нижчих управлінських рівнів, з просуванням на посади вищого рівня їх частка значно зменшується.

Проект «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики», який реалізується громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики» за сприяння Посольства Нідерландів в Україні, має на меті дослідити інституційну спроможність місцевих органів влади впроваджувати державні реформи, зокрема в сфері гендерної політики.

Результати проведення першого етапу проекту підтвердили відсутність єдиної вертикалі на місцевому рівні, яка б мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Сьогодні в регіонах державну політику в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків здійснюють як Управління/відділи у справах сім’ї, молоді та спорту так і Управління/відділи соціального захисту.

На наступних етапах проведення проекту планується детально вивчити, які саме дії проводяться для забезпечення гендерної рівності в областях, наскільки вони є ефективними і т.д.


Прес-служба Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики"
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.