Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 20:09:06

У Військово-історичному музеї Чернігова презентовано експозицію “За мирне небо і чисті зорі”

12.02.2014   12:53

Експозиція присвячена 25-й річниці виведення радянських військ із Афганістану.

До мистецького закладу завітали воїни-афганці, матері загиблих солдатів, військовослужбовці гарнізону, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, учнівська та студенська молодь.

На виставці широкому загалу представили документи, фотографії, нагороди та військове спорядження, якими користувалися наші земляки на війні в азіатській країні. Слід зазначити, що історія боїв у Афганістані тут відображена і експонатами, які надали військовослужбовці з частин, що дислокуються у обласному центрі. Це особисті речі воїнів-афганців командира 8-го командного пункту армійської авіації підполконика Сергія Шаповалова та начальника 407-го військового госпиталю полковника медичної служби Олександра Слєсаренка. Обоє вони бойові офіцери. Сергій Шаповалов тричі був поранений в Афганістані, має чотири радянські бойові ордени. Олександр Слєсаренко служив лікарем окремої мобільної частини і також має численні бойові нагороди, серед яких два ордени Червоної зірки.

Також під час урочистостей відбулася презентація нової книги колишнього воїна-афганця, доцента, завідувача кафедрою етнології Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Юрія Русанова “В пащі Панджшера”.

У своїй історично-документальній повісті автор розкриває нові таємниці історії.

Один з найбільш кровопролитних боїв радянських військ в Афганістані відбувся 30 квітня 1984 під час Панджшерскої операції. Радянські підрозділи потрапили в організовану засідку душманів, чисельність яких була значно більшою і були вимушені вести нерівний жорстокий бій. Серед сорока двох загиблих чернігівець Олег Шаповал.

Загалом у афганській війні загинуло 115 синів сіверського краю.

Мазур Григорій

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.