Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 12:19:18

У Чернігові фандрайзингом займався навіть бобер

04.02.2014   08:03Агенцiя

Під час тренінгу "Територія розвитку" - проект чернігівської громадської організації "Центр гуманістичних технологій "АХАЛАР" (ahalar.org), учасники заходу організували добровільний збір коштів для реалізації соціального проекту "URNA". Окрім представників НУО, бібліотек, ЗМІ та освітніх закладів з багатьох міст (регіонів) України, до процесу долучився незвичний фандрайзер - "бобер".

Завдяки спільним зусиллям за півгодини вдалося зібрати 400 грн. Через декілька днів зібрані кошти були переведені на сайт biggggidea.com/project/353 - ресурс, який допомагає спільнокоштом збирати кошти для реалізації соціальних ініціатив та проектів, у тому числі, й проекту "URNA".

"URNA" - ініціатива хлопця з Дніпропетровська Олексія Заярного, яка передбачає створення та встановлення в центральній частині міста ексклюзивних урн для дрібного сміття та недопалків. Оригінальність урн полягає у тому, що всі вони будуть розмальовані по-різному. Для здійснення такого творчого задуму в команді Олексія вже є 16 молодих і перспективних художників Дніпропетровська.

"Форма урни органомічно вписується у вуличний простір, не створюючи перешкод для пішоходів. Собівартість таких урн менше за бетонні й металеві - виготовлені вони з оцинкової сталі.

 

Процес обслуговування також набагато простіший - комунальним службам не доведеться витрачати гроші на сміттєзбиральні пакети, які, до того ж, забруднюють навколишнє середовище. Безпосереднього контакту із сміттям при його вивантаженні з урни не відбувається. Цей проект призначений більшою мірою для людей, які готові змінювати стандарти українського суспільства", - говорить Олексій.

Окрім вирішення проблем екологічного характеру, проект "URNA" також покликаний згуртувати молодих й талановитих архітекторів, інженерів, дизайнерів, художників і декораторів для подальшої роботи над більш глобальними проектами, надати їм можливість реалізувати свій творчий потенціал - створювати якісний український продукт (об'єкти дизайну, архітектури, живопису; інформаційні продукти).

Для реалізації проекту потрібно 16000 тисяч гривень. Наразі місцева влада не підтримала проект, тож Олексій зі своєю командою вирішив звернутися по допомогу, в першу чергу, до жителів Дніпропетровська, та українців в цілому. Одни з перших партнерів, хто надав свою підтримку - організація "АХАЛАР", яка розмістила інформацію про проект дніпропетровця на одному із своїх ресурсів - сайті "Добродел" dobrodel.org.ua/project/43.


Жанна Кобилінська
 

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини