У Чернігові фандрайзингом займався навіть бобер
Під час тренінгу "Територія розвитку" - проект чернігівської громадської організації "Центр гуманістичних технологій "АХАЛАР" (ahalar.org), учасники заходу організували добровільний збір коштів для реалізації соціального проекту "URNA". Окрім представників НУО, бібліотек, ЗМІ та освітніх закладів з багатьох міст (регіонів) України, до процесу долучився незвичний фандрайзер - "бобер".

Завдяки спільним зусиллям за півгодини вдалося зібрати 400 грн. Через декілька днів зібрані кошти були переведені на сайт biggggidea.com/project/353 - ресурс, який допомагає спільнокоштом збирати кошти для реалізації соціальних ініціатив та проектів, у тому числі, й проекту "URNA".
"URNA" - ініціатива хлопця з Дніпропетровська Олексія Заярного, яка передбачає створення та встановлення в центральній частині міста ексклюзивних урн для дрібного сміття та недопалків. Оригінальність урн полягає у тому, що всі вони будуть розмальовані по-різному. Для здійснення такого творчого задуму в команді Олексія вже є 16 молодих і перспективних художників Дніпропетровська.
"Форма урни органомічно вписується у вуличний простір, не створюючи перешкод для пішоходів. Собівартість таких урн менше за бетонні й металеві - виготовлені вони з оцинкової сталі.
Процес обслуговування також набагато простіший - комунальним службам не доведеться витрачати гроші на сміттєзбиральні пакети, які, до того ж, забруднюють навколишнє середовище. Безпосереднього контакту із сміттям при його вивантаженні з урни не відбувається. Цей проект призначений більшою мірою для людей, які готові змінювати стандарти українського суспільства", - говорить Олексій.
Окрім вирішення проблем екологічного характеру, проект "URNA" також покликаний згуртувати молодих й талановитих архітекторів, інженерів, дизайнерів, художників і декораторів для подальшої роботи над більш глобальними проектами, надати їм можливість реалізувати свій творчий потенціал - створювати якісний український продукт (об'єкти дизайну, архітектури, живопису; інформаційні продукти).
Для реалізації проекту потрібно 16000 тисяч гривень. Наразі місцева влада не підтримала проект, тож Олексій зі своєю командою вирішив звернутися по допомогу, в першу чергу, до жителів Дніпропетровська, та українців в цілому. Одни з перших партнерів, хто надав свою підтримку - організація "АХАЛАР", яка розмістила інформацію про проект дніпропетровця на одному із своїх ресурсів - сайті "Добродел" dobrodel.org.ua/project/43.
Жанна Кобилінська
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.