Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 12:40:03

В прокуратурі Чернігівської області підведено підсумки роботи у 2013 році

08.01.2014   14:30

На розширеному засіданні колегії прокуратури Чернігівської області підведено підсумки роботи органів прокуратури у 2013 році та затверджено заходи щодо підвищення ефективності їх діяльності та основні завдання на наступний період.

У засіданні взяв участь заступник Генерального прокурора України Юрій Дьомін.

Як зазначив у вступному слові прокурор області Максим Говоруха, прокуратурою області вжито низку організаційних та практичних заходів, які ставлять перед органами прокуратури в умовах реформування кримінального законодавства Президент України Віктор Федорович Янукович та Генеральний прокурор України Віктор Павлович Пшонка. Перш за все, це  покращання прокурорсько-слідчої діяльності, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, безкомпромісна боротьба з корупцією.

— Завдяки спільним злагодженим заходами правоохоронними органами області не допущено зростання  рівня злочинності в регіоні. На сьогодні він є одним з найнижчих у державі (94,8 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення), — наголосив у своєму виступі Максим Говоруха.

Значно вищим від загальнодержавного є відсоток розкриття кримінальних правопорушень (54,7%), питома вага виявлених злочинів, пов′язаних зі збутом наркотичних засобів (34%).Не залишено без відповідного реагування жодного факту порушення конституційних прав громадян. Досягнуто позитивних зрушень у боротьбі з підлітковою та рецидивною злочинністю. 

Напрацьовано практику кожної передбаченої новим Кримінальним процесуальним кодексом України новели. 
Суттєво посилено нагляд за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності.  Правоохоронними органами регіону виявлено низку корупційних злочинів. За результатами їх розслідування до суду надіслано 33 обвинувальні акти. 
Уперше за останні роки до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення притягнуто високопосадовця та суддю районного суду.

Активізовано діяльність поза кримінальною сферою. Забезпечено належний нагляд у бюджетній сфері, з питань охорони навколишнього природного середовища та захисту прав дітей.

За результатами перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурорами розпочато понад 80 кримінальних проваджень. За прокурорського реагування до відповідальності притягнуто майже 700 посадовців органів державного контролю, забезпечено виплату більш ніж 10 млн. грн. заборгованої заробітної плати, до бюджету відшкодовано понад 1 млн. гривень.

Активно здійснюється захист прав громадян та інтересів держави представницькими засобами. Прокурорами заявлено позовів на суму 120 млн. грн., задоволено – на 99 млн. грн.  За їхньої принципової позиції до державної і комунальної власності повернуто та попереджено незаконне відчуження майже 2 тис. га земель. 

Разом з тим, підкреслив Максим Говоруха, існує низка проблем, які необхідно вирішувати у 2014 році.

Зокрема, скоординованих зусиль потребує протидія правопорушенням проти власності. У структурі злочинності  регіону вони складають більше ніж половину  (52,3 %). Суттєво зросла частка правопорушень (із 2,2 % у березні до 14,9% у грудні), скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння.

Подальшому напрацюванню відповідної практики підлягає застосування новизни, яку привніс у кримінальне судочинство Кримінальний процесуальний кодекс України.

Підсумовуючи засідання колегії заступник Генерального прокурора України Юрій Дьомін наголосив на чіткому і безумовниму виконанні пріоритетних завдань, поставлених перед працівниками прокуратури, — впровадження вимог нового кримінально-процесуально законодавства, спрямованих на захист прав і свобод громадян та інтересів держави.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 32 пожежі у природних екосистемах, одна людина загинула у вогні 12:39

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 32 пожежі, що виникли внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем, а також спалювання сміття і сухої рослинності.

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.

У Прилуках роздають продуктові набори

У Прилуках роздають продуктові набори 10:16

У Прилуках створили міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Ініціатива належить голові громади Олені Попенко. Про це повідомляється на сторінці Прилуцької міської ради у Фейсбуці.