Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 жовтня, 15:31:04

Сучасне обладнання для обстеження ВІЛ-інфікованих пацієнтів

28.12.2013   09:49Агенцiя

26 грудня в.о. заступника голови облдержадміністрації, голова обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Юрій Музика відвідав Комунальний заклад «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», де зустрівся з керівництвом центру та ознайомився із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії.

Під час спілкування головний лікар Микола Дейкун поінформував присутніх про досягнення у наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, озвучив проблемні питання та поділився планами і перспективами на майбутнє.

Ознайомлюючись із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії, Юрій Музика, зокрема, зазначив, що боротьба із соціально небезпечними хворобами, насамперед, із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку території, як на державному, так і на регіональному рівнях, питання протидії визначені як стратегічно важливі. Він подякував працівникам закладу за сумлінну працю у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Нове обладнання область отримала за кошти державного бюджету на виконання заходів загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у рамках програми 10 Раунду, що фінансується Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Монтажні роботи з установки обладнання були завершені у жовтні 2013 року з того часу у лабораторії розпочато проведення самостійних досліджень з визначення СД4+Т-лімфоцитів методом проточної цитометрії (до встановлення обладнання дослідження проводилися у ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»).

За 3 місяці роботи на проточному цитометрі було обстежено 1424 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, проведено 5964 досліджень по 4 параметрах – СД45 (лейкоцити), СД3 (Т-лімфоцити), СД4 (Т-лімфоцити-хелпери), СД8 (Т-лімфоцити-цитотоксичні, супресори). Визначення кількості СД4 лімфоцитів-хелперів у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дозволяє оцінити ступінь тяжкості захворювання, імуносупресії, встановити стадію ВІЛ-інфікції. СД4-лімфоцити являються індикатором ефективності антиретровірусної терапії.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:34

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 19 жовтня по 08 годину 20 жовтня 2020 року

Держпродспоживслужба Чернігівщини продовжує здійснювати контроль за об’єктами нагляду щодо дотримання ними протиепідемічних вимог

Держпродспоживслужба Чернігівщини продовжує здійснювати контроль за об’єктами нагляду щодо дотримання ними протиепідемічних вимог 13:28

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області постійно здійснюється державний контроль за дотриманням санітарного законодавства на об'єктах нагляду згідно встановлених вимог щодо здійснення протиепідемічних заходів на період карантину, пов’язаного з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

В Україні зафіксовано 5469 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 5469 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 13:25

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 20 жовтня в Україні зафіксовано 5 469 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Для Сновської районної лікарні придбали сучасний рентгенапарат

Для Сновської районної лікарні придбали сучасний рентгенапарат 13:10

Сновська районна лікарня незабаром діагностуватиме пацієнтів на новому цифровому рентгенапараті. У серпні рентгенівську діагностичну систему вже закупили, вона відповідає сучасним вимогам.

Новий корпус Чернігівської музичної школи №1 ім.С.Вільконського відсьогодні приймає своїх учнів

Новий корпус Чернігівської музичної школи №1 ім.С.Вільконського відсьогодні приймає своїх учнів 07:42

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 жовтня урочисто відкрив новий корпус Чернігівської музичної школи №1 імені Вільконського.