Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:49:28

Сучасне обладнання для обстеження ВІЛ-інфікованих пацієнтів

28.12.2013   09:49Агенцiя

26 грудня в.о. заступника голови облдержадміністрації, голова обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Юрій Музика відвідав Комунальний заклад «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», де зустрівся з керівництвом центру та ознайомився із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії.

Під час спілкування головний лікар Микола Дейкун поінформував присутніх про досягнення у наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, озвучив проблемні питання та поділився планами і перспективами на майбутнє.

Ознайомлюючись із роботою нового комплекту обладнання для проточної цитометрії, Юрій Музика, зокрема, зазначив, що боротьба із соціально небезпечними хворобами, насамперед, із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, є пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку території, як на державному, так і на регіональному рівнях, питання протидії визначені як стратегічно важливі. Він подякував працівникам закладу за сумлінну працю у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Нове обладнання область отримала за кошти державного бюджету на виконання заходів загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у рамках програми 10 Раунду, що фінансується Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Монтажні роботи з установки обладнання були завершені у жовтні 2013 року з того часу у лабораторії розпочато проведення самостійних досліджень з визначення СД4+Т-лімфоцитів методом проточної цитометрії (до встановлення обладнання дослідження проводилися у ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України»).

За 3 місяці роботи на проточному цитометрі було обстежено 1424 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, проведено 5964 досліджень по 4 параметрах – СД45 (лейкоцити), СД3 (Т-лімфоцити), СД4 (Т-лімфоцити-хелпери), СД8 (Т-лімфоцити-цитотоксичні, супресори). Визначення кількості СД4 лімфоцитів-хелперів у ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дозволяє оцінити ступінь тяжкості захворювання, імуносупресії, встановити стадію ВІЛ-інфікції. СД4-лімфоцити являються індикатором ефективності антиретровірусної терапії.

Останні новини Чернігівщини

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня 12:40

Щоб під час карантину зробити проведення творчого змагання безпечнішим, а перебування дітей вдома цікавішим – ми вирішили перевести конкурс дитячого малюнку в on-line режим.

Чернігівський

Чернігівський "Спецназ" озброює військових, волонтерів і лікарів для боротьби з китайським терористом "COVID 19" 12:36

В час напруженої боротьби з коронавірусною інфекцією "COVID 19", яка наносить удари як безжалісний терорист, підступно і несподівано, набув нових потужних обертів волонтерський рух і благодійництво.

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини