Чернігів передав Тернополю часточку святих мощей
Часточку святих мощей преподобного Меркурія, ігумена Бригинського православна громада Чернігова передала в неділю вірянам з Тернополя, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
За словами керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Української православної церкви Київського патріархата владики Нестора, який зустрів частинку святині, рака з мощами преподобного Меркурія перебуває у Катерининському храмі Чернігова. “Відтепр часточка святих мощів буде і в церкві Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі”, – наголосив він.
Після завершення богослужіння відбулося поклоніння чесним мощам преподобного та єлеопомазання.
Довідка. Преподобний Меркурій (Максим Матвієнко) народився у 1870 році на Чернігівщині. У зрілому віці він прийшов до Києво-Печерської Лаври, де за ревність до молитви, доброту, любов і працелюбність Максима зарахували до братії та постригли в ченці з іменем Меркурій. Невдовзі монаха було рукоположено в сан ієродиякона, а пізніше він прийняв сан ієромонаха. Після 1917 р. ієромонах став вигнанцем з улюбленої обителі. Пізніше він стає настоятелем в одній із парафій Чернігівщини, його стараннями було збудовано парафіяльний Свято-Троїцький храм, в якому преподобний своїми руками зробив престол, що зберігається і нині. За молитвами преподобного не раз ставалися зцілення. У грудні цього року Священний Синод УПЦ КП благословив причислити ігумена Меркурія Бригинського до святих місцевого шанування.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1064522
Олег Снітовський
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression