Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 17:39:58

Орендна плата з міську землю має відповідати законодавству та інтересам громади, ‒ прокуратура

28.11.2013   12:00Агенцiя

Прокуратурою м. Чернігова у черговий раз доведено в суді, що спроби штучно зменшити суму орендної плати за міську землю під комерційними закладами не відповідають законодавству.

Цього разу мова йшла про вартість оренди земельної ділянки під одним із ресторанів мережі швидкого харчування.

Наприкінці минулого року через недостатньо принципову та активну позицію міської ради в судовому процесі Новозаводський районний суд м. Чернігова виніс заочне рішення, внаслідок якого дійсним визнавався договір оренди, за яким орендна плата за цю ділянку становила 2,5 % від її нормативної грошової оцінки.

Вивчення обставин даної ситуації прокуратурою показало, що в розпорядженні Управління земельних ресурсів є цей же договір, а також інші офіційні документи за підписами сторін, у яких орендна плата за цю ділянку передбачена в розмірі 6% від її нормативної грошової оцінки.

Аби запобігти порушенню інтересів держави і громади, прокуратура внесла заяву про перегляд заочного судового рішення. З’ясувавши всі обставини справи, суд погодився з аргументами прокурора. Заочне рішення скасовано, і тепер спір про розмір орендної плати за землю під рестораном розглядатиметься знову.

До Чернігівської міської ради внесено подання прокурора про неналежне виконання процесуальних повноважень її представниками.

Довідково:
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008р. №309-VI внесено зміни до Закону України «Про оренду землі» та встановлено, що орендна плата за земельні ділянки, на яких проведена нормативна грошова оцінка, не може становити менше ніж 3% від нормативної грошової оцінки. З 01.01.2011р. діє положення ст.288 Податкового кодексу України щодо збільшення мінімального розміру орендної плати до трикратного земельного податку. Аналогічні положення закріплені рішенням Чернігівської міськради (11 сесія 6 скликання) від 29.07.2011р. «Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м. Чернігові». Орендна плата за землі комерційного використання цим рішенням передбачена на рівні не менше 4-кратного розміру земельного податку.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.