"Лише жорсткі скоординовані дії правоохоронців у боротьбі із корупцією можуть принести реальний результат" — Максим Говоруха
Про це зазначив прокурор Чернігівської області сьогодні під час зустрічі з журналістами. Брифінг було було присвячено питанням боротьби з корупцією на Чернігівщині.

Зокрема мова йшла про стан дотримання антикорупційного законодавства в області, найбільш корумповані сфери діяльності в регіоні, резонансні викриття корупціонерів, результати розгляду кримінальних проваджень, розміри найбільших хабарів, тощо.
— Корупція є однією з найбільш значущих проблем, яка підриває віру суспільства у демократичність державних процесів та наносить шкоду громадянам. Тому сьогодення вимагає від нас більш системних і рішучих кроків у боротьбі з корупцією. Особливу роль відведено прокуратурі, яка координує всю діяльність правоохоронних органів на цьому напрямі, — наголосив Максим Говоруха.
У поточному році антикорупційна діяльність правоохоронних органів Чернігівщини, завдяки вжитим системним скоординованим заходам, посилилась. Зокрема до суду направлено 33 обвинувальні акти стосовно 33 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення з ознаками корупції, що більше ніж за весь минулий рік (у 2012 році до суду направлено 22 кримінальні провадження з ознаками корупції).
Переважну більшість серед осіб, які вдалися до корупційних діянь посадові особи місцевого самоврядування – 10, державні службовці — 7 (з них 5 службовців 5-7 категорії, 1 - 4 категорії та 3 категорії – 1), 1 працівник МВС, 1 суддя районного суду області та інші.
Зважаючи на те, що Чернігівщина регіон – аграрний, то найчастіше злочини зазначеної категорії вчинялися у сфері земельних відносин – 10.
Найбільш відомим прикладом викриття корупції у сфері земельних відносин стало отримання неправомірної вигоди колишнім головою однієї з районних державних адміністрацій.
Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 14.10.2013 колишнього голову РДА, державного службовця 3 категорії, засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме за отримання неправомірної вигоди в сумі 8000 доларів США за виділення земельної ділянки. Йому визначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій. На рішення суду у звязку з його м’якістю прокуратурою подано апеляцію.
До речі, сума неправомірної вигоди в розмірі 8 тисяч доларів США отримана державним службовцем 3 категорії, стала найбільшою у поточному році.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.