Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 01:29:52

"Лише жорсткі скоординовані дії правоохоронців у боротьбі із корупцією можуть принести реальний результат" — Максим Говоруха

25.11.2013   16:11Агенцiя

Про це зазначив прокурор Чернігівської області сьогодні під час зустрічі з журналістами. Брифінг було було присвячено питанням боротьби з корупцією на Чернігівщині.

Зокрема мова йшла про стан дотримання антикорупційного законодавства в області, найбільш корумповані сфери діяльності в регіоні, резонансні викриття корупціонерів, результати розгляду кримінальних проваджень, розміри найбільших хабарів, тощо.

— Корупція є однією з найбільш значущих проблем, яка підриває віру суспільства у демократичність державних процесів та наносить шкоду громадянам. Тому сьогодення вимагає від нас більш системних і рішучих кроків у боротьбі з корупцією. Особливу роль відведено прокуратурі, яка координує всю діяльність правоохоронних органів на цьому напрямі, — наголосив Максим Говоруха.

У поточному році антикорупційна діяльність правоохоронних органів Чернігівщини, завдяки вжитим системним скоординованим заходам, посилилась. Зокрема до суду направлено 33 обвинувальні акти стосовно 33 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення з ознаками корупції, що більше ніж за весь минулий рік (у 2012 році до суду направлено 22 кримінальні провадження з ознаками корупції).

Переважну більшість серед осіб, які вдалися до корупційних діянь посадові особи місцевого самоврядування – 10, державні службовці — 7 (з них 5 службовців 5-7 категорії, 1 - 4 категорії та 3 категорії – 1), 1 працівник МВС, 1 суддя районного суду області та інші.

Зважаючи на те, що Чернігівщина регіон – аграрний, то найчастіше злочини зазначеної категорії вчинялися у сфері земельних відносин – 10.
Найбільш відомим прикладом викриття корупції у сфері земельних відносин стало отримання неправомірної вигоди колишнім головою однієї з районних державних адміністрацій.

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 14.10.2013 колишнього голову РДА, державного службовця 3 категорії, засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме за отримання неправомірної вигоди в сумі 8000 доларів США за виділення земельної ділянки. Йому визначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій. На рішення суду у звязку з його м’якістю прокуратурою подано апеляцію.

До речі, сума неправомірної вигоди в розмірі 8 тисяч доларів США отримана державним службовцем 3 категорії, стала найбільшою у поточному році.

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).