Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 02:52:14

"Лише жорсткі скоординовані дії правоохоронців у боротьбі із корупцією можуть принести реальний результат" — Максим Говоруха

25.11.2013   16:11Агенцiя

Про це зазначив прокурор Чернігівської області сьогодні під час зустрічі з журналістами. Брифінг було було присвячено питанням боротьби з корупцією на Чернігівщині.

Зокрема мова йшла про стан дотримання антикорупційного законодавства в області, найбільш корумповані сфери діяльності в регіоні, резонансні викриття корупціонерів, результати розгляду кримінальних проваджень, розміри найбільших хабарів, тощо.

— Корупція є однією з найбільш значущих проблем, яка підриває віру суспільства у демократичність державних процесів та наносить шкоду громадянам. Тому сьогодення вимагає від нас більш системних і рішучих кроків у боротьбі з корупцією. Особливу роль відведено прокуратурі, яка координує всю діяльність правоохоронних органів на цьому напрямі, — наголосив Максим Говоруха.

У поточному році антикорупційна діяльність правоохоронних органів Чернігівщини, завдяки вжитим системним скоординованим заходам, посилилась. Зокрема до суду направлено 33 обвинувальні акти стосовно 33 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення з ознаками корупції, що більше ніж за весь минулий рік (у 2012 році до суду направлено 22 кримінальні провадження з ознаками корупції).

Переважну більшість серед осіб, які вдалися до корупційних діянь посадові особи місцевого самоврядування – 10, державні службовці — 7 (з них 5 службовців 5-7 категорії, 1 - 4 категорії та 3 категорії – 1), 1 працівник МВС, 1 суддя районного суду області та інші.

Зважаючи на те, що Чернігівщина регіон – аграрний, то найчастіше злочини зазначеної категорії вчинялися у сфері земельних відносин – 10.
Найбільш відомим прикладом викриття корупції у сфері земельних відносин стало отримання неправомірної вигоди колишнім головою однієї з районних державних адміністрацій.

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 14.10.2013 колишнього голову РДА, державного службовця 3 категорії, засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме за отримання неправомірної вигоди в сумі 8000 доларів США за виділення земельної ділянки. Йому визначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарчих функцій. На рішення суду у звязку з його м’якістю прокуратурою подано апеляцію.

До речі, сума неправомірної вигоди в розмірі 8 тисяч доларів США отримана державним службовцем 3 категорії, стала найбільшою у поточному році.

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.