Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 11:46:03

Правова безграмотність, а, інколи, і відвертий нігілізм батьків часто дорого коштує їхнім дітям

13.10.2011   08:37

Мабуть, всім відома гумористична фраза “пустіть погрітися, бо так їсти хочеться, що аж переночувати ніде”. Приблизно за таким принципом і діяли дві неповнолітні учениці однієї з Ніжинських шкіл, зайшовши до супермаркету. Але все по порядку. Тамара та Ганна (імена з етичних міркувань змінені) – односельці, з Липового Рогу.

Тамара навчається в 11-му, а Ганна, на рік молодша, – в  9-му класі Ніжинської загальноосвітньої школи. Перша мешкає з батьками та братом, друга проживає лише з мамою.

Того дня після уроків дівчата просто прогулювалися містом, коли Ганна зізналася подрузі, що їй хочеться їсти, але от у кишенях “гуляє вітер”. У старшої теж з грішми було “не густо” – батьки щодня давали їй 10 грн.: 5 гривень на сніданок та стільки ж на дорогу.

Але голод не тітка і дівчата зайшли до супермаркету. Пройшовшись вздовж стелажів з ласощами, вони взяли в руки упаковки з товаром, покрутили в руках і… голод переміг. Поклавши до сумочки одну пачку, вони озирнулися і, переконавшись, що їх ніхто не бачить, поклали туди ж ще дещо. Потім перейшли до косметичного відділу, що ж іще може цікавити прекрасну стать. Вкинувши до сумочки дещо з косметики, неповнолітні злодюжки, впевнені, що залишилися непоміченими, з напускною байдужістю, попрямували до виходу.

Не врахували дівчата лише того, що крім охоронників у залі, в магазині ведеться ще й відеоспостереження. Саме людина, яка “сидить на моніторах” і запримітила малих крадійок, передавши інформацію радіозв’язком колегам в зал.

Охорона магазину викликала працівників Ніжинського міськвідділу міліції. У затриманих в сумочці виявилося товару на дві з половиною сотні гривень. Прибулі на місце пригоди правоохоронці, в тому числі й працівник кримінальної міліції в справах дітей, зібрали всі необхідні документи та матеріали. Опитали свідків. Потім мали розмову з батьками неповнолітніх злодюжок. Міліціонерів вразила правова безграмотність і, водночас, правовий нігілізм батьків обох дівчаток. Одна взагалі ніяк не відреагувала на вчинок доньки, а інші зі здивуванням поцікавилися, мовляв, а хіба за таке можуть покарати 15-річну дівчинку?

Наразі, зібрані документи чекають рішення правоохоронних органів, міліції спільно з прокуратурою, стосовно порушення чи відмовлення в порушенні кримінальної справи за цим фактом. Такі дії підпадають під частину 1 статті 185 Кримінального кодексу України “крадіжка”. І, якщо справу буде порушено, на біографіях обох юнок з’явиться неприємна масна пляма.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».