“Контроль за екологічною безпекою міста здійснюється не в повному обсязі” - прокуратура
Прокуратурою міста Чернігова проведено перевірку додержання вимог законодавства про відходи Чернігівською міською радою та її підрозділами. Встановлено ряд порушень.

Згідно законодавства, а саме ст. 21 Закону України “Про відходи”, ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ забезпечують органи місцевого самоврядування.
Статтею 12 Закону України “Про відходи”, а також п. 4 Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів, затвердженого Постановою КМУ №1217 від 03.08.98 визначено, що однією з підстав для здійснення процедур визначення відходів безхазяйними та наступного їх обліку є результати штатних інспекційних перевірок органів місцевого самоврядування.
У місті Чернігові такими органами є Постійно діюча міська комісія з питань поводження з безхазяйними відходами Чернігівської міської ради, Служба з контролю за благоустроєм та екологічною безпекою міста (структурний підрозділ комунального підприємства “Дільниця з контролю за благоустроєм міста”) та Екологічна інспекція комунального підприємства “АТП-2528”. Функції двох останніх структур у частині контролю за дотриманням екологічного законодавства дублюються.
Попри таку кількість уповноважених на здійснення контролю органів, у 2013 році в місті виявлено лише 11 несанкціонованих сміттєзвалищ, 10 з яких ліквідовано. Відбувається тільки реагування на скарги ‒ жодного звалища дані органи не зафіксували за результатами власних перевірок.
У той же час, 17 жовтня в рамках перевірки прокуратурою міста, із залученням представника Екологічної інспекції, зафіксовано два несанкціонованих сміттєзвалища. А саме, по проспекту Миру біля будинку 116А (з об’ємом відходів 5 м³) та на земельній ділянці між вул. Кропивницького та озером “Гідрокар’єр” (з об’ємом відходів 28 м³). Тільки після цього за даними фактами екологічною інспекцією складено акти обстеження несанкціонованих звалищ відходів.
Перевіркою встановлено, що діяльність Постійно діючої міської комісії з питань поводження з безхазяйними відходами має формальний характер. Комісія на своїх засіданнях не вирішує всіх питань, що закріплені п.6 Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів.
Інший контролюючий орган – Екологічна інспекція – фактично здійснює відповідні інспекційні перевірки. Але має місце організаційне протиріччя: послуги з вивезення побутових відходів у місті виконує спеціалізоване підприємство КП “АТП-2528” Чернігівської міськради, а функцію контролю (в тому числі за несвоєчасним вивезенням побутових відходів) виконує його структурний підрозділ – екологічна інспекція.
За результатами перевірки прокуратурою м. Чернігова на ім’я міського голови внесено подання з вимогою усунути виявлені порушення законодавства.
Прес-служба прокуратури м. Чернігова
Останні новини Чернігівщини
«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19
Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.
Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07
Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.
Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05
У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.
Бійцям 119-ої бригади Сил ТрО у міській раді вручили відзнаки 12:02
Захисникам вручили відзнаки.