Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 20:19:24

Посилено держконтроль за дотриманням вимог земельного законодавства

24.10.2013   10:31Агенцiя

Одним із основних напрямків діяльності Держсільгоспіспекції в Чернігівській області є здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.

З метою виконання наданих законодавством повноважень, протягом 9 місяців поточного року спеціалістами інспекції проведено 1335 перевірок громадян та суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із використанням понад 238 тисяч гектарів земель на території Чернігівської області.

В ході проведених перевірок виявлено 708 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 172 тисячі гектарів.

Під час перевірок державними інспекторами накладено адміністративних стягнень на загальну суму 86,2 тисячі гривень, з яких 64,9 тис. гривень сплачено порушниками добровільно. По решті заборгованості матеріали направлені до органів Державної виконавчої служби для примусового стягнення.

Окрім цього, нараховано шкоду, завдану  державі, у розмірі 1 515,3 тис. грн., з них 236,3 тис. грн. сплачено в добровільному порядку. По решті заборгованості матеріали направлені до органів прокуратури для відповідного примусового стягнення.

Для приведення у відповідність  з чинним законодавством прийнятих  рішень, до органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування направлено 110 клопотань.

Статистика перевірок свідчить, що протягом вказаного періоду найбільше порушень виявлено на землях сільськогосподарського призначення (504 порушення, 71 % від виявлених), з яких істотна частка полягає у використанні земель без наявності правовстановлюючих документів на землю.

Аналізуючи вищенаведене, вкотре звертаємося  до землевласників та землекористувачів  з проханням не порушувати земельне законодавство, хоча б для того, щоб  у подальшому не нести відповідальність ні перед Законом, ні перед власною  совістю.

В.І.Смаль – начальник управління контролю за використанням та охороною земель Держсільгоспінспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.