Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 вересня, 01:39:35

Соціальні робітники розповіли про свою роботу та проблеми заступнику з гуманітарних питань

15.10.2013   14:51

Протягом останніх років в області реалізовується результативна політика щодо забезпечення належного соціального захисту дітей та сімей з дітьми, що опинились в складних життєвих обставинах, утвердження в суспільстві сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства.

 Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 15 жовтня під час зустрічі з фахівцями із соціальної роботи.

Не випадково, що ця зустріч проходила на базі Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги, адже основною метою діяльності закладу є надання соціальних послуг молоді та сім'ям з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

«Президент України Віктор Янукович наголошує, що важливим завданням державної  соціальної політики є підвищення ефективності програм соціальної підтримки, посилення  їхнього адресного спрямування  на підтримку вразливих верств населення, впровадження заходів для соціальної адаптації сімей і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», - підкреслив Юрій Музика, спілкуючись фахівцями із соціальної роботи.

Він також назвав знаковим для системи центрів соціальних служб введення у 2012 році, на виконання соціальних ініціатив Президента України, посад фахівців із соціальної роботи, головним завданням яких є виявлення, оцінка потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На сьогоднішній день в центрах соціальних служб області, за його словами, працює 291 фахівець із соціальної роботи.

Саме вони виявляють сімейні кризи, надають необхідну допомогу у вирішенні родинних проблем, збереженні середовища для дитини, запобіганні вилученню дітей із сімей, терміново реагують на випадки жорстокого поводження з дітьми.

У ході зустрічі напрацьованим досвідом роботи з колегами поділилися фахівці із соціальної роботи Чернігівського міського центру, Ніжинського і Козелецького районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони зазначали, що одним із шляхів вдосконалення роботи є тісна співпраця з головами сільських рад, педагогічними колективами шкіл, фахівцями служб у справах дітей, правоохоронних органів та громади. Це дає можливість виявити кризові сім’ї та організувати надання вчасної допомоги.

По завершенню спілкування  фахівці із соціальної роботи мали нагоду ознайомитися з роботою обласного центру соціально-психологічної допомоги. За роки функціонування соціальні послуги у ньому отримали 390 осіб, із них 99 сімей і 148 дітей.

У кожного з мешканців  центру своя життєва історія, проте їх об’єднує одне – держава і влада не залишили їх у скрутну годину, а надали всебічну допомогу і підтримку.


 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 83 нові випадки COVID-19

Виявлено 83 нові випадки COVID-19 18:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 18 вересня в області зафіксовано 83 нові випадки COVID-19.

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону

Чернігівщина на 9 місці за рейтингом Мінрегіону 17:43

Про це повідомляє сайт Чернігівської ОДА з посиланням на щоквартальний моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України.

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді?

Ахметов через Ляшка хоче посилити вплив у Верховній Раді? 17:20

Олег Ляшко – один із найвідданіших представників інтересів олігарха Ріната Ахметова, якого той хоче повернути до Верховної Ради.

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів

Прилучани відзначають 77-у річницю визволення рідного міста від нацистських окупантів 12:54

18 вересня - День звільнення нашого рідного міста від нацистських окупантів. Щороку в цей визначний день прилучани йдуть до меморіалу-скверу Вічної Слави, щоб схилити голову та вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя заради миру.

Як повернути не якісні ліки в аптеку?

Як повернути не якісні ліки в аптеку? 12:03

Під час придбання будь-яких лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України.