Вони не можуть додати днів до життя, але вони можуть додати життя в ці останні дні
В другу суботу жовтня в Україні щорічно відзначається Всесвітній день хоспісної і паліативної допомоги.

З цієї нагоди заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, начальник обласного управління охорони здоров’я Галина Василькова та голова профільної комісії облради Валерій Зуб відвідали відділення паліативної допомоги, яке знаходиться на базі Чернігівської психоневрологічної лікарні.
Відділення паліативної допомоги на базі Чернігівської психоневрологічної лікарні починало роботу з 12 ліжок у 2005 році. З того часу розширились до 40-ка, бо є потреба. Тут доглядають за невиліковно хворими людьми в кінці життя.
Паліативна допомога є системою медичних, соціальних, психологічних заходів, покликаних забезпечити максимально досяжну якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами. А також членів їхніх родин. Така допомога надається хворим із різними захворюваннями, коли поставлено невідворотний діагноз. Комусь вона може бути потрібна кілька років, комусь – кілька діб.
У відділенні працюють люди з великим серцем, каже лікар Катерина Ященко, яка знає усіх пацієнтів поіменно, а вони називають її не інакше як донечка.
Подякувати за тяжку працю лікарям, медсестрам, санітарочкам і вручити відділенню паліативної допомоги подарунки – термоелектричний холодильник та плазму – і прийшли поважні гості.
Щороку в нашій державі помирає 700 тисяч українців, 500 тисяч із них потребують опіки та допомоги в кінці свого життя. Це не лише онкохворі та літні люди, це хворі на СНІД, серед яких багато молоді, хворі на цукровий діабет, туберкульоз. Однак у нашій країні дуже мало приділяють уваги цій проблемі – катастрофічно не вистачає спеціалізованих медичних закладів: в Україні діє 12 стаціонарних хоспісів та два десятки паліативних відділень при лікарнях. У Чернігові працює два відділення паліативної допомоги . Одне – на базі Чернігівської психоневрологічної лікарні – 40 ліжок, друге – на базі Чернігівської міської лікарні №4 на 12 ліжок.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.