Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 07:42:29

За прокурорського втручання відшкодовані десятки тисяч гривень екологічної шкоди

11.10.2013   15:51Агенцiя

Прокуратурою м.Чернігова вживаються заходи для компенсації підприємствами шкоди, завданої незаконним використанням природних ресурсів.

Понад 50 тисяч гривень, з яких 35 тисяч до фонду охорони навколишнього природного середовища в бюджет м.Чернігова, має сплатити за рішенням суду одне з чернігівських підприємств. Ця сума є розрахованою за спеціальною методикою грошовою оцінкою екологічної шкоди, завданої цим підприємством внаслідок викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Понад чотири роки підприємство здійснювало такі викиди з кількох десятків стаціонарних джерел викидів без спеціального дозволу. Даний факт порушення вимог природоохоронного законодавства було виявлено державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області під час перевірки у 2012 році.

Прокуратурою м.Чернігова  в інтересах держави в особі  екологічної інспекції був поданий  позов до господарського суду про стягнення з підприємства розрахункової суми завданих збитків. Позов було задоволено, а нещодавно Київський апеляційний господарський суд, який розглядав апеляцію підприємства, підтвердив законність цього рішення.

У серпні 2013 року реально виконано рішення суду за ще одним аналогічним позовом прокуратури м.Чернігова в інтересах держави. До бюджету міста і державного бюджету України перераховано 148 тис. грн. як відшкодування збитків, завданих самовільним використанням водних ресурсів.

Довідково:

Згідно ст.3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», серед основних її принципів — безоплатність загального та платність спеціального використання природних ресурсів для господарської діяльності, а також компенсація шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

За ст. 47 цього ж закону, грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, розподіляються між Державним та місцевими фондами охорони навколишнього природного середовища.

Кошти місцевих, республіканського Автономної Республіки Крим і Державного фондів охорони навколишнього природного середовища можуть використовуватись тільки для цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.

Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини