Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 01:34:22

Прокурори захистили пенсіонера, якому сусід загородив під’їзд до дачі

09.10.2013   07:47

Прокурори вибороли в судах право чернігівського пенсіонера на вільний під’їзд автотранспорту до його земельної ділянки в садівничому товаристві.

Чоловік кілька років без успіху добивався цього самостійно, а потім звернувся до прокуратури.

На початку існування товариства повз цю ділянку проходила широка дорога. Але згодом сусід навпроти, який тоді був головою садівничого кооперативу, за її рахунок розширив свою дачу. Частину дороги він загородив парканом, залишивши тільки прохід, який місцями звужувався до півметра. До ділянки пенсіонера стало неможливо під’їхати автотранспорту, в тому числі машинам “швидкої медичної допомоги” та пожежної охорони.

На горе пенсіонера, зміни в конфігурації ділянок були свого часу узаконені рішенням правління садівничого товариства і новою план-схемою його території. Після цього сусід свою ділянку в законному порядку приватизував.

Через таке узаконення добитись примусового повернення дороги в попередній стан стало майже неможливо. У задоволенні позовів про скасування сусідові державного акту про право власності на земельну ділянку кілька судів відмовило.

У результаті аналізу законодавства та судової практики прокуратурою м.Чернігова було прийнято рішення про інші позовні вимоги. А саме не позбавляючи сусіда права власності, зобов’язати його перенести свій паркан і надати можливість проїзду до ділянки пенсіонера транспортних засобів (встановити земельний сервітут).

Сусід у суді заперечував проти такого використання його власності, але позов прокуратури в інтересах пенсіонера був підкріплений доказами законності вимог позивача (висновками судової будівельно-технічної експертизи, управління Держтехногенбезпеки та іншими). Апеляційний суд Чернігівської області днями виніс у цій справі рішення на користь позивача.


Прес-служба прокуратури м.Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 520 нових випадків COVID-19

Виявлено 520 нових випадків COVID-19 21:18

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 22 квітня в області зафіксовано 520 нових випадків COVID-19.

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка

Використання знайденої чужої банківської картки - це крадіжка 15:12

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури 20.04.2021 із направленням обвинувального акту до суду завершено досудове розслідування стосовно 2-х мешканців Прилуцького району, які спільно за попередньою змовою групою осіб таємно викрали чуже майно.

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій

Необхідно забезпечити дистанціювання людей під час святкових обрядів - влада звернулась до представників релігійних організацій 15:03

21 квітня голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко обговорила з представниками обласної Ради Церков та релігійних організацій, правоохоронними органами концепцію відзначення Вербної Неділі, Великодня та проведення поминальних днів в області в умовах карантинних обмежень.

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва

Незаконна рубка дерев на території Красилівського лісництва 14:55

Фахівцями Державної екологічної інспекції у Чернігівській області під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства виявлено незаконну рубку дерев дуба звичайного у лісових насадженнях Красилівського лісництва державного підприємства «Чернігівське лісове господарство».

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 12:11

22 квітня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Кодоли.