У Чернігові встановлено пам’ятний знак загиблому герою війни
У рамках заходів із нагоди 70-ї річниці визволення Чернігова від фашистських загарбників у місті відкрито пам’ятний знак Герою Радянського Союзу Гнідашу Кузьмі Савелійовичу на вулиці, яка носить його ім’я.

Заступник міського голови – керуючий справами виконкому Станіслав Віхров на урочистій лінійці в школі №24 наголосив, що пам'ять про героїв-визволителів священна і ми повинні шанувати їхній подвиг в ім’я життя.
У церемонії відкриття пам’ятного знака та в урочистостях узяли участь відомий краєзнавець, Почесний громадянин міста Чернігова Герард Кузнецов та голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак. Г. Кузнецов, якому якраз цього дня виповнилося 88 років, пригадав події часів війни, розповів про внесок Гнідаша в справу визволення міста.
Учні школи привітали гостей і ветеранів самодіяльним концертом.
Гнідаш Кузьма Савелійович (1914 – 1944) (підпільний псевдонім «Кім») – командир оперативно-диверсійного центру в тилу ворога розвідувального відділу штабу 1-го Білоруського фронту, майор, Герой Радянського Союзу.
Народився у с. Салогубівка Талалаївського району Сумської області. Після отримання диплома тракториста був призваний до лав Червоної Армії. Коли почалася Велика Вітчизняна війна, К. С. Гнідаш був комісаром танкового батальйону. Воював на Південно-Західному, Центральному та 1-му Білоруському фронтах. Був тричі поранений.
У червні 1942 р. переправлений за лінію фронту на чолі розвідувального-диверсійного загону, що діяв з травня 1942 р. у Київській, Чернігівській областях та у південній Білорусі.
Під командуванням К. С. Гнідаша було створено декілька партизанських загонів. Під безпосереднім його керівництвом був пущений під укіс 21 ешелон з живою силою і бойовою технікою ворога, затоплені на Дніпрі та Десні 10 пароплавів і 14 барж, знищено 30 автомашин і більше тисячі солдат і офіцерів ворога.
На початку вересня 1943 р. в окупованому Чернігові працювала рація підпільної групи Гнідаша.
У грудні 1943 р. Кузьма Савелійович на чолі розвідувального-диверсійної групи десантований до Білорусі. Лише за перший місяць бойової діяльності загону він виходив в ефір 90 разів. Передані ним розвідувальні дані допомагали радянській авіації наносити удари по фашистських об’єктах.
19 червня 1944 р. у бою з карателями біля м. Слонім Кузьма Гнідаш був оточений гітлерівцями. Захищаючись, особисто знищив близько 20-ти фашистських солдат. Був поранений в ногу, не маючи можливості рухатись, залишився у замаскованій лісовій землянці разом зі своєю групою. Однак карателі виявили землянку і тоді, не бажаючи здаватися у полон, партизани підірвали себе гранатою.
Похований у м. Слонім Гродненської області (Білорусь).
Наказом президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 р. «за зразкове виконання бойових завдань, командування на фронті, боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм» майоруГнідашу Кузьмі Савелійовичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
Нагороди - Медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу, два ордени Червоного Прапора, Медаль «Партизанові Вітчизняної війни» 1-го ступеня.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.