Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 23:48:11

До жебракування – з юних літ

11.09.2013   08:10

Дуже неприємно кожному з нас бачити таку картину: неохайного вигляду чоловік чи жінка, часто навіть напідпитку, простягає руку до перехожих, а то й чіпляється до них, щоб хоч що-небудь дали: чи то копійок, чи щось поїсти. Потім гроші, як правило, пропиваються, а якась там булочка чи цукерка йдуть на закуску.

Але це ще півбіди. Набагато гірше, коли деякі особи, а це, як правило, горе-матусі, використовують для всілякого роду попрошайства своїх малолітніх дітей. Нещодавно одну з таких довелося побачити в дизель-поїзді, що курсував з Прилук до Ніжина.

Смаглява жінка з дво-трирічною дівчинкою на руках неквапом йшла по вагону і просила дати для її дитини хто що може. Незважаючи на значне похолодання, яке було на початку вересня, та рясні холодні дощі, які йшли по декілька разів на день, дитина була легко одягнена: в одному платтячку, а на ногах – старі порвані сандалики та й ті одягнуті на босі ніжки. Така картина неабияк розчулила пасажирів вагону, і вони тяглися до своїх гаманців, щоб хоч якось допомогти маленькій. Хтось дав цукерок, хтось – пиріжок, яблучко, а одна жіночка навіть, порившись у сумці, віддала попрошайці новеньку дитячу кофтинку. “Візьми, хай не мерзне твоє дитя…” – тільки й сказала.

Але чомусь подумалося, що, напевне, то не її дитина. Свою б, мабуть, так не морозила. Та, втім, хто його знає. Всякі бувають і рідні матері. На жаль, це непоодинокі такі факти. Скільки аналогічних довелося читати у різних засобах масової інформації…

Правоохоронці усе роблять для того, щоб викоренити ці ганебні явища, особливо такі, як втягування малолітніх дітей у жебрацтво чи використання їх у своїх брудних цілях. Але де-не-де, а таку картину ще, на жаль, побачиш.

До речі, дані правопорушення вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а проти горе-матусь відкриваються кримінальні провадження за ст. 150 “прим.” Кримінального кодексу України (використання малолітньої дитини для зайняття жебракуванням). Багатьом з них доводиться серйозно відповідати за експлуатацію своїх дітей.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 589 нових випадків COVID-19

Виявлено 589 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на суботу 5 грудня зафіксовано 589 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.