Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:13:47

Ще один важіль, щоб активізувати процес виплат заборгованої зарплати

05.09.2013   14:46

Прокуратурою м.Чернігова з початку року в інтересах соціально незахищених громадян подано 26 заяв до суду про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати. Усі вони задоволені: при наявності довідки про заборгованість за такими заявами судовий наказ видається одразу. На сьогоднішній день роботодавцями реально погашено заборгованість перед 10 громадянами на суму 37 тисяч гривень.

У тих випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займається виконавча служба. Ці питання знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.

Практика  свідчить, що з поданням заяви до суду процес виплат активізується.

Про це повідомила прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури м.Чернігова Людмила Кузюра.

Прокурори за законом мають право в цивільному порядку подавати до суду позови тільки в інтересах соціально незахищених громадян, — уточнила вона. — Тобто людей, не спроможних самостійно захистити  свої  порушені  чи  оспорювані  права  або  реалізувати процесуальні   повноваження через фізичний  стан,  недосягнення  повноліття, похилий  вік,  недієздатність або обмежену дієздатність. Усі інші громадяни в таких випадках подають до суду позови (а в безспірних випадках — просто заяви про видачу судового наказу) самостійно. За ст.5 Закону України «Про судовий збір», при поданні позовів про стягнення заробітної плати від сплати судового збору позивачі звільняються.

До своєї  заяви про видачу судового наказу треба додати копії трудової книжки, паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості. Позов подається, якщо між працівником і роботодавцем існує спір, наприклад, про суму заборгованості або інші обставини. Документи, які треба додати до позову — ті ж самі. Якщо ж, наприклад, роботодавець не надає працівнику довідки про заборгованість, то за клопотанням позивача її може витребувати суд.

Також на порушення  трудового законодавства громадяни  можуть поскаржитись в органи державної  інспекції праці.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.