Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 січня, 19:13:31

Роботодавцям - компенсація, безробітним - робота

09.08.2013   15:20Агенцiя

13 роботодавців Чернігівщини вже скористались своїм правом на отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування громадян на нові робочі місця.

 Перші відповідні рішення служба зайнятості ухвалила в липні, бо лише навесні було затверджено всі потрібні нормативно-правові акти для реалізації нового Закону «Про зайнятість населення», який набрав чинності на початку нинішнього року. Завдяки цьому в червні 48 безробітних отримали роботу.

Донедавна роботодавці, створивши робочі місця, отримували упродовж року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття дотацію для відшкодування витрат на оплату праці осіб, працевлаштованих за направленням служби зайнятості. Новим Законом України «Про зайнятість населення» передбачено інший фінансовий стимул, а саме - щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого на нове робоче місце безробітного. Цілий рік економити на внесках можуть ті роботодавці, котрі братимуть на роботу не менше ніж на два роки громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Рік не платити єдиний внесок також можуть представники малого бізнесу за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності не менше ніж на два роки. Отже, з набуттям чинності нового Закону України «Про зайнятість населення» можливості скористатися державною підтримкою з'явилися у багатьох роботодавців.

Нині прикладом співпраці зі службою зайнятості у цьому напрямі є ТОВ «Прилуцький завод «Білкозин», який звернувся до міськрайонного центру зайнятості за компенсацією на 32 працевлаштованих працівників. Всі вони - люди передпенсійного віку. За сприяння служби зайнятості були заповнені вакансії інженера, водія навантажувача, автоматника, майстра дільниці, машиніста із прання та сушіння спецодягу, прибиральника, слюсаря-ремонтника тощо. Серед рідкісних професій, за якими нині на «Білкозині» працюють колишні безробітні, такі: пресувальник колагенового джгута, апаратник нейтралізації, апаратник дублення та сушіння білкової оболонки, апаратник кислотного оброблення «Спилка». Адже завод, який є єдиним в Україні, виробляє оболонки для ковбас, сардельок, сосисок і упаковки харчових продуктів.

Серед «першопрохідців» цієї послуги є й чимало приватних підприємців. Лідером стала ФОП Кленець Г. А. з Прилук. Вона отримуватиме компенсацію єдиного внеску на п’ятьох своїх працівників, які віднедавна працюють у неї водіями.

Не проґавили шанс отримати фінансову допомогу від служби зайнятості й підприємниці з Менщини Оксана Бондарець та Інна Саповська за працевлаштування на нові робочі місця безробітних Олену Костюченко та Валентину Плющ відповідно. Підприємниць об’єднує не лише те, що вони – землячки, а й спільний вид діяльності. Обидві займаються випіканням хліба та хлібобулочних виробів. І оскільки жінки мають бізнес, що відноситься до пріоритетних видів економічної діяльності, та ще й взяли на роботу працівниць передпенсійного віку, районним центром зайнятості у липні було прийнято рішення про надання їм компенсації єдиного внеску.

Цим правом також скористався і коропський підприємець Віктор Шаврицький, який звернувся до районного центру зайнятості за компенсацією на працевлаштовану Наталію Плющеву. До речі, жінка, яка нині працює в Коропі продавцем непродовольчих товарів, була зареєстрована аж у Горлівському міському центрі зайнятості, що на Донеччині.

Загалом ця нова послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату та забезпечуючи соціальні гарантії.
Натомість Чернігівська обласна служба зайнятості закликає роботодавців, які планують збільшувати масштаби свого бізнесу, врахувати вигідність даної пропозиції і залучатися до співпраці.

Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

В Прилуках поліція розслідує обставини ДТП з трьома легковиками

В Прилуках поліція розслідує обставини ДТП з трьома легковиками 17:28

Водій автомобіля «Богдан» створив аварійну ситуацію, через що сталося зіткнення з «ВАЗом» на зустрічній смузі руху та «Рено Логан», який перебував на стоянці.

У Чернігові відбулася нарада з приводу подальших дій профспілок щодо не підтримки антинародних законопроектів

У Чернігові відбулася нарада з приводу подальших дій профспілок щодо не підтримки антинародних законопроектів 16:57

23 січня, за ініціативи голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (далі ФПО) Ігоря Москаленко в залі засідань Президії ФПО відбулася нарада.

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин

Муніципальна варта Чернігова ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин 14:49

Співробітники Муніципальної варти Чернігова тільки з початку тижня ліквідували 34 графіті із рекламою психотропних речовин на будівлях міста.

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день 14:26

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини