Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у липні
Протягом липня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 167 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 90 об’єктах різної форми власності, з них комплексно 60.
За результатами перевірок складено 126 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 115 осіб. Матеріали 10-ти справ передано у судові органи та 5-ти - у правоохоронні органи. Порушено одну кримінальну справу.
Загальна сума накладених штрафів склала 22,831 тис.грн., стягнуто 23,817 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 42 осіб. Накладено штрафів на суму 12,240 тис.грн., стягнуто 11,798 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 25 осіб. Накладено штрафів на суму 3,196 тис.грн., стягнуто 3,995 тис.грн.;
- у сфері державного контролю за рослинним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 18 осіб. Накладено штрафів на суму 2,686 тис.грн., стягнуто 1,836 тис.грн.;
- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 13 осіб. Накладено штрафів на суму 1,836 тис.грн., стягнуто 2,941 тис.грн.
За результатами інспекційної діяльності у липні, пред’явлено 14 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 5023,444 тис.грн.
Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 5331,920 тис.грн.
За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7200 одиниць пересувних транспортних засобів та 4537 вагонів.
Здійснено екологічний контроль 52823,8 тон вантажів та радіологічний контроль 329232,8 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 6 порушників, накладено штрафів на суму 527 грн.
Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля.
Спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області громадські інспектори з охорони довкілля беруть участь у перевірках, залучаються до рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій. У липні здійснено 5 спільних рейд-перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі збереження рослинного та тваринного світу на території Чернігівської області.
Тетяна Войтенко,
прес-служба Держекоінспекції
у Чернігівській області
http://eco-inspection.cn.ua
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.