Скарби “Чорної сумки”
Невдалою для російських колекціонерів виявилась спроба незаконного вивезення з України предметів нумізматики.

У пункті пропуску “Нові Яриловичі” інспектори Чернігівської митниці Міндоходів спільно з прикордонниками виявили велику кількість монет в салоні автомобіля.
Мешканка Санкт-Петербурга впевнено скерувала автомобіль Форд Фієста на смугу “зеленого коридору”. Але, беручи до уваги певні критерії ризиків, співробітники пункту пропуску запропонували їй перемістити автомобіль на смугу поглибленого контролю. Громадянку та її чоловіка, який також знаходився в автомобілі, попросили заповнити митні декларації.
Поціновувачі нумізматики ще сподіваючись проїхати кордон без перевірки, вказали в деклараціях тільки про наявність у них валютних коштів, у кількості, що дозволена для переміщення “зеленим коридором”.
Проте, під час проведення спільною групою огляду салону транспортного засобу та речей подорожуючих, було виявлено незадекларовані предмети. У чорній сумці, що знаходилась на задньому сидінні автомобіля, знайдено 164 монети, найдавніша з яких датована 1621 роком.
Згідно з висновком експертів усі вилучені монети мають історичну цінність, а 17 з них взагалі відносяться до рідкісних і визнані культурними цінностями. За цими монетами можна вивчати історію. Найбільшу історичну та культурну цінність мають: польська срібна монета “3 гроша” 1621 року; три мідні монети “5 копъекъ” 1726-1727 років – випущені за часів правління імператриці Катерини І; “5 копъекъ” 1730 року та п’ять мідних монет “Полушка” 1731-1735 років – часи правління імператриці Анни Іоанівни; мідна “Копъйка” 1800 року часів імператора Павла І та шість мідних монет номіналом “Полкопейки” часів СРСР (1925-1928 рр.).
Відносно громадянина, який визнав себе власником нумізматичної колекції, порушено адміністративну справу. Наразі матеріали справи передані до суду. Монети вилучені.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).