Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 17:47:20

Скарби “Чорної сумки”

26.07.2013   10:22

Невдалою для російських колекціонерів виявилась спроба незаконного вивезення з України предметів нумізматики.

У пункті пропуску “Нові Яриловичі” інспектори Чернігівської митниці Міндоходів спільно з прикордонниками виявили велику кількість монет в салоні автомобіля.

Мешканка Санкт-Петербурга впевнено скерувала автомобіль Форд Фієста на смугу “зеленого коридору”. Але, беручи до уваги певні критерії ризиків, співробітники пункту пропуску запропонували їй перемістити автомобіль на смугу поглибленого контролю. Громадянку та її чоловіка, який також знаходився в автомобілі, попросили заповнити митні декларації.

Поціновувачі нумізматики ще сподіваючись проїхати кордон без перевірки, вказали в деклараціях тільки про наявність у них валютних коштів, у кількості, що дозволена для переміщення “зеленим коридором”.

Проте, під час проведення спільною групою огляду салону транспортного засобу та речей подорожуючих, було виявлено незадекларовані предмети. У чорній сумці, що знаходилась на задньому сидінні автомобіля, знайдено 164 монети, найдавніша з яких датована 1621 роком.

Згідно з висновком експертів усі вилучені монети мають історичну цінність, а 17 з них взагалі відносяться до рідкісних і визнані культурними цінностями. За цими монетами можна вивчати історію. Найбільшу історичну та культурну цінність мають: польська срібна монета “3 гроша” 1621 року; три мідні монети “5 копъекъ” 1726-1727 років – випущені за часів правління імператриці Катерини І; “5 копъекъ” 1730 року та п’ять мідних монет “Полушка” 1731-1735 років – часи правління імператриці Анни Іоанівни; мідна “Копъйка” 1800 року часів імператора Павла І та шість мідних монет номіналом “Полкопейки” часів СРСР (1925-1928 рр.).

Відносно громадянина, який визнав себе власником нумізматичної колекції, порушено адміністративну справу. Наразі матеріали справи передані до суду. Монети вилучені.
 

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ