До уваги підлітків і їх батьків: крадіжки мотоциклів обертаються тюрмою
Викрадення мотоцикла, навіть якщо воно вчиняється неповнолітніми, не є злочином невеликої тяжкості. Навіть без обтяжуючих обставин санкція статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі.

Якщо ж такий злочин вчиняється групою осіб або з проникненням у приміщення чи сховище, строк відраховується від п’яти років позбавлення волі, що майже унеможливлює призначення покарання з іспитовим терміном.
Але щороку, особливо влітку, підлітки вчиняють усе нові й нові подібні злочини.
Коли в ході слідства такий зловмисник пояснює мотиви свого вчинку, характер цих пояснень здебільшого “дитячий”: “взяли покататися”, “захотілося”, “не думали”, “гуляли, він стояв не прив’язаний”…
Зараз прокуратурою м. Чернігова здійснюється процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, які скоїли викрадення мотоциклів. Долю ще двох 15-річних юнаків, які, змовившись, на вул. Пухова в Чернігові вкрали мотоцикл “Ява-350”, зараз вирішує суд. Іще одного викрадача, 17 років, вже засуджено. У зв’язку з каяттям і сприянням у розкритті злочину, повним відшкодуванням збитків потерпілому та його вибаченням 5 років позбавлення волі він отримав з іспитовим строком у 2 роки.
Про це повідомив прокурор прокуратури м. Чернігова Ярослав Тібеж, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях відносно неповнолітніх.
Окрім покарання, визначеного судом, – додав він, – на всіх викрадачів транспортних засобів, вину яких доведено, покладається обов’язок відшкодувати витрати на експертизи, проведені в ході слідства. Судово-автотехнічна експертиза є досить дорогою – коштує від тисячі гривень. За неповнолітніх ці суми сплачують їхні батьки.
Прес-служба прокуратури м. Чернігова
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.