Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 травня, 08:58:42

До уваги підлітків і їх батьків: крадіжки мотоциклів обертаються тюрмою

26.07.2013   07:30Агенцiя

Викрадення мотоцикла, навіть якщо воно вчиняється неповнолітніми, не є злочином невеликої тяжкості. Навіть без обтяжуючих обставин санкція статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі.

Якщо ж такий злочин вчиняється групою осіб або з проникненням у приміщення чи сховище, строк відраховується від п’яти років позбавлення волі, що майже унеможливлює призначення покарання з іспитовим терміном.

Але щороку, особливо влітку, підлітки вчиняють усе нові й нові подібні злочини.

Коли в ході слідства такий зловмисник пояснює мотиви свого вчинку, характер цих пояснень здебільшого “дитячий”: “взяли покататися”, “захотілося”, “не думали”, “гуляли, він стояв не прив’язаний”…

Зараз прокуратурою м. Чернігова здійснюється процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, які скоїли викрадення мотоциклів. Долю ще двох 15-річних юнаків, які, змовившись, на вул. Пухова в Чернігові вкрали мотоцикл “Ява-350”, зараз вирішує суд. Іще одного викрадача, 17 років, вже засуджено. У зв’язку з каяттям і сприянням у розкритті злочину, повним відшкодуванням збитків потерпілому та його вибаченням 5 років позбавлення волі він отримав з іспитовим строком у 2 роки.

Про це повідомив прокурор прокуратури м. Чернігова Ярослав Тібеж, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях відносно неповнолітніх.

Окрім покарання, визначеного судом, – додав він, – на всіх викрадачів транспортних засобів, вину яких доведено, покладається обов’язок відшкодувати витрати на експертизи, проведені в ході слідства. Судово-автотехнічна експертиза є досить дорогою – коштує від тисячі гривень. За неповнолітніх ці суми сплачують їхні батьки.


Прес-служба прокуратури м. Чернігова

 

 


 

 

 

 

Останні новини Чернігівщини

Комунальне підприємство, яке займається похованнями, майже повністю зруйноване. На його відбудову попередньо потрібно 50 млн грн 08:49

Комунальне підприємство "Спецкомбінат комунально-побутового обслуговування", яке базується на кладовищі "Яцево", оговтується від бойових дій, які розгорталися, в тому числі, і на його території протягом лютого-березня 2022 року.

На Корюківщині триває фіксація воєнних злочинів

На Корюківщині триває фіксація воєнних злочинів 08:33

На Корюківщині прокурори окружної прокуратури спільно з поліцією продовжують фіксувати воєнні злочини, вчинені військами російської федерації

У Чернігові відновлюють вакцинацію проти COVID-19

У Чернігові відновлюють вакцинацію проти COVID-19 08:17

У Чернігові знову є можливість вакцинуватися проти COVID-19.

Новгород-Сіверські поліцейські впродовж двох годин затримали підозрюваних у розбійному нападі на сусідку

Новгород-Сіверські поліцейські впродовж двох годин затримали підозрюваних у розбійному нападі на сусідку 08:13

25 співробітники Новгород-Сіверського райвідділу поліції за «гарячими слідами» затримали двох молодиків, які вночі напали на пенсіонерку з Семенівської громади