Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 14:22:05

Здійснюються планові та рейдові перевірки з метою забезпечення пожежної безпеки місць збирання, переробки та зберігання зернових

26.07.2013   07:18Агенцiя

На Чернігівщині тривають жнива. Проте, в умовах спекотної погоди навіть невеличка іскра може перетворити труд аграріїв на попіл. Тож, головним завданням є не тільки зібрати врожай, а й зробити все можливе аби вберегти його від вогню.

У зв’язку з цим, фахівцями Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області постійно здійснюються планові та рейдові перевірки з метою забезпечення пожежної безпеки місць збирання, переробки та зберігання зернових.

22-24 липня здійснена рейдова перевірка ряду об’єктів агропромислового комплексу на території Бобровицького, Ічнянського, Ніжинського та Носівського районів.

Нажаль ситуація із забезпеченням пожежної безпеки в окремих сільгосппідприємствах залишає бажати кращого. Так, у ПП “Агропрогрес” с. Шатура Ніжинського району водонапірні башти не обладнані пристроями для забору води пожежно-рятувальною технікою, пістолети автозаправочних колонок не заземлені, територія та будівлі не забезпечені в достатній кількості первинними засобами пожежогасіння. У ТОВ “Світанок” м. Бобровиця та СТОВ “Іржавецьке” с. Іржавець Ічнянського району дерев’яні конструкції зерноскладів не оброблені вогнезахисним розчином та не обладнані системами пожежної автоматики, електрообладнання не перевірено на відповідність нормам безпечної експлуатації. У ТОВ “Маяк” с. Лихачів Носівського району не проведено ревізію пристроїв блискавкозахисту зерноскладів, пожежні щити не укомплектовані протипожежним інвентарем та не здійснене технічне обслуговування наявних вогнегасників.

У переважній більшості сільгосппідприємств на полях під час жнив організоване чергування спеціальної або пристосованої для гасіння пожеж техніки, проте, мають місце окремі випадки, коли відсутні трактори з плугами для швидкого оборювання осередку загоряння у разі виникнення пожежі.

Як позитивний приклад відповідального ставлення до протипожежного захисту врожаю, слід відзначити фермерське господарство “Липоворізьке” с. Липів Ріг Ніжинського району. Поля зернових обкошені та оборані від прилеглих доріг, відрегульовані системи живлення, змащення та запалювання автотракторної техніки, в наявності іскрогасники та первинні засоби пожежогасіння. Під час збирання зернових на полях чергує трактор з плугом та пожежний автомобіль. Працівники господарства пройшли протипожежний інструктаж.

За результатами проведених перевірок сільгосппідприємств, працівниками державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Управління ДСНС у Чернігівській області притягнуто до адміністративної відповідальності 143 посадові особи, призупинено експлуатацію 5 будівель, 15 приміщень, 42 дільниць електромережі та 3 сільгоспагрегатів, експлуатація яких здійснювалась у пожежонебезпечному стані.
 

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.