Підприємство видобувало нафту без спеціального дозволу
На Чернігівщині в результаті зловживань службовим становищем з боку посадовців товариства з обмеженою відповідальністю та державного підприємства з видобутку нафти й газу державі було завдано збитків на суму понад 5,5 мільйонів гривень.
Працівники державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області в ході перевірки встановили, що в 2008 році комерційна фірма та державне підприємство з нафтогазовидобування уклало договір спільної діяльності з видобування нафтопродуктів з 62 свердловин родовища. У 2010 році дія спеціального дозволу, наданого на видобування нафти, газу й природного конденсату з родовища була зупинена.
Відповідно мали б припинитися й роботи з видобування корисних копалин, але службові особи комерційного підприємства, зловживаючи службовим становищем, ще два тижні продовжували незаконно експлуатувати надра. За цей час вони видобули майже півмільйону тонн нафти, понад чотириста тисяч кубічних метрів газу та більше трьохсот тонн конденсату, чим завдали державі збитків більше ніж на 5,5 мільйонів гривень.
За даним фактом слідчим управлінням УМВС України в Чернігівській області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression