Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 грудня, 04:13:05

Забуті братські могили Чернігова

22.06.2013   09:09

Кожний народ, що пишається перемогами, одержаними в боротьбі за свободу і незалежність своєї батьківщини, повинен свято шанувати пам’ять втрат, понесених в ім’я цих перемог.

За офіційними даними на державному обліку як пам’ятки культурної спадщини на території Чернігівської області перебуває 1804 пам’яток, пов’язаних з подіями Другої світової війни, в т. ч. 1179 військових поховань.

Скільки в області є поховань загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни, в т.ч. цивільного населення, насправді не знає ніхто.

Однак дивлячись на стан не тільки братських могил, але й пам’ятників на честь переможців, побудованих у 60-70х роках минулого століття, важко повірити у щирість заяв можновладців і так званих “антифашистів” про те, що ті, хто здобував Перемогу у цій війні, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.

І це стосується не тільки могил і пам’ятників, розташованих у забутих владою і нащадками селах області, але й у самому Чернігові.

Одна з таких забутих братських могил знаходиться на Валу, друга – на улиці 50 років Перемоги на Бобровиці, третя – на старому Руському кладовищі по вул. Старобілоуська, 6.

Можновладці ж кожного 22 червня традиційно обмежуються покладанням квітів тільки Могили невідомого солдата на Болдиних горах та до відреставрованої братської могили загиблим у 1943 році красноармійцям, могилам Попудренка і Капранова у сквері біля облдержадміністрації і міськради.

І це в той час, коли в самому Чернігові знаходить щонайменше ще 15 братських могил наших загиблих співвітчизників у часи Другої світової війни, які потребують реконструкції.

 

 

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини