Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 січня, 03:44:52

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" припинено спробу незаконного ввезення в Україну значної суми грошових коштів

19.06.2013   12:11

З метою забезпечення швидких та комфортних умов перетину громадянами державного кордону у пунктах пропуску діють «зелені коридори» або смуги спрощеного контролю. «Зеленим коридором» можуть скористатись громадяни, які не переміщують через кордон предметів, що підлягають оподаткуванню, декларуванню або мають заборони та обмеження щодо переміщення.


Але є непоодинокі випадки, коли громадяни, користуючись «зеленим коридором», порушують законодавство. Приміром, у пункті пропуску «Нові Яриловичі» припинено спробу незаконного ввезення грошових коштів.  До зони митного контролю заїхав  автомобіль ВАЗ під керуванням 44-річного громадянина Російської Федерації, що слідував з Республіки Білорусь до  України. Незважаючи на те, що для перетину кордону громадянин обрав «зелений коридор», проїхати за спрощеною схемою йому не вдалося. Митно-прикордонна оглядова група, зваживши на можливі ризики, прийняла рішення здійснити перевірку транспортного засобу. Після цього автомобіль перемістили на смугу «червоного коридору».

Під час огляду транспортного засобу на задньому сидінні автомобіля виявили сумку з грошима, в якій знаходилося 1 млн. 115 тис. рублів Російської Федерації та 700 доларів США. Власником цих коштів визнав себе громадянин, який кермував автомобілем.

За даним фактом працівниками Чернігівської митниці Міндоходів порушена адміністративна справа (ст. 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю»). Кошти у сумі 685 тис. російських рублів та 700 доларів США (за курсом НБУ на день виявлення загальна сума в гривнях становить 174,6 тис.), що є предметом правопорушення, вилучені. Після закінчення провадження матеріали справи будуть передані до суду. 

Згідно з нормами законодавства громадяни мають право переміщувати через кордон по «зеленому коридору» готівкову валюту у сумі до 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу. Кошти, що перевищують вказану суму, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а іноді й документальному підтвердженню.

Останні новини Чернігівщини

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів

Держава прагне захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів 15:40

У зв’язку зі значним зростанням ціни на газ у Європі та на українських біржах держава має захистити своїх громадян від надмірного зростання тарифів.

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу

Ніжин: відбулося нагородження учасників міського огляду-конкурсу 14:51

18 січня відбулося підведення підсумків міського огляду-конкурсу на краще новорічно-різдвяне оформлення.

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж

У погоні за адреаліном. ФОТОрепортаж 13:37

Всі ці молоді люди з дитинства закохані у техніку.

Виявлено 20 нових випадків COVID-19

Виявлено 20 нових випадків COVID-19 13:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 січня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів

Стартував пілотний проект сертифікації вчителів 12:05

18 січня стартувала реєстрація вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей. Пілотний проект із сертифікації замінює традиційну атестацію.