Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 14:12:01

У Чернігівській виправній колонії (№ 44) змагались кращі швеї

18.06.2013   12:59Агенцiя

Швачка – одна зі стародавніх професій, яка докорінно змінилася завдяки науково-технічному прогресу.

З урахуванням особливостей ув`язнення в Чернігівській виправній колонії (№ 44) і з метою підвищення професійної майстерності, популяризації фахових здобутків на швейному підприємстві установи було проведено конкурс професійної майстерності серед засуджених, які вважають себе кращими швеями.

Швачки працюють у бригаді під керівництвом бригадира або майстра. Незважаючи на те, що кожна з них володіє всіма видами машинних робіт, вони все-таки спеціалізується на виконанні певної операції. Наприклад, одна швачка з’єднує спинку з пілочкою, друга – вшиває рукава, наступна – пришиває підкладку. А ось претендентки на перемогу, які є ученицями навчального центру при установі, були впевнені в можливості зробити всі процеси самостійно.

Конкурс складався з двох частин. Перший – показав робочу частину створення виробу. Для більшої практичності виробом стала майбутня робоча форма засуджених Чернігівської виправної колонії № 44 – фартух-сарафан та хустка. На виготовлення виробу відводилось 2 години. Критеріями оцінки стали якість виконаної роботи, правильність виконання робочих прийомів і операцій, дотримання правил безпечних умов праці та, як момент самореалізації – внесення своїх декоративних елементів, які засуджені обирали на власний розсуд. Другою частиною конкурсу стала презентація виробу.

Оцінювали роботу майстрів представники обласного управління, начальник колонії Андрій Кирієнко, головний інженер підприємства установи Надія Блінова, директор навчального центру Світлана Печена та викладач центру Віра Атаманенко, яка відслідковувала послідовність виконання технологічних операцій обробки, дотримання вимог з охорони праці, дотримання норм часу, організацію робочого місця і естетичний вигляд виробу.

Перемогу в запеклій боротьбі «майстринь голки» отримала Наталія Карпіна. Але святкові подарунки та заохочення правами начальника установи стали можливими для всіх п`ятьох швачок.

«Такий конкурс відкриває цілий ряд можливостей для самовдосконалення. Таких робітниць дуже цінують, адже вони стають універсалами, а значить, можуть замінити будь-яку робітницю. В установі, є можливість продовжити своє професійне навчання і оволодіти професією, яка допоможе жінці знайти своє місце на волі, й заробляти на своє життя чесно,» - зазначив начальник управління ДПтС України в Чернігівській області Олександр Доробалюк.

Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.