Старовинні монети громадянин намагався вивезти за кордон, приховавши в упаковці від пігулок
Як повідомлялося раніше, з 26 травня цього року митний контроль потягів сполученням “Київ – Санкт-Петербург” та “Санкт-Петербург – Київ” здійснюється під час їх руху на ділянці залізничного маршруту “Горностаївка-Чернігів-Горностаївка”.

Таке нововведення має позитивні наслідки для пасажирів, адже скоротився загальний час руху потягів за даним маршрутом (за рахунок зменшення часу зупинки на станції Горностаївка, де раніше проводився митний контроль).
Водночас громадянам, які намагаються порушити митні правила, зробити це стало складніше. Підтвердження цьому – нещодавній випадок. Громадянинові Росії, який повертався з Києва до Санкт-Петербурга, перед початком митного контролю інспектор запропонував заповнити митну декларацію. В декларації він вказав, що переміщує книгу 1896 року видання та особисті речі.
Після цього, під час огляду особистих речей, інспектор виявив поліетиленовий пакет з лікарськими засобами. В одній з упаковок замість пігулок знаходилися 3 старовинні монети 1831, 1833 та 1912 років випуску та медаль “За безупречную службу” ХХ лет КГБ” 1958 року. Пояснюючи свої дії, громадянин зізнався, що свідомо приховав старовинні предмети, знаючи про заборону їх переміщення через кордон.
Відносно громадянина складено протокол про порушення митних правил. Відповідно до норм діючого законодавства переміщення предметів старовини дозволено тільки за наявності дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через кордон. Задекларована старовинна книга також не підлягає вивезенню за межі України. Предмети, що були приховані, вилучені за протоколом. Книгу прийняли на тимчасове зберігання.
Головне управління Міндоходів у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).