Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 04:19:40

За 4 місяці цього року у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 49 кримінальних правопорушень

01.06.2013   08:50Агенцiя

Представники бізнесу і громадськості Чернігівщини: створення Головного управління Міндоходів - вагомий крок до європейських стандартів

руки

руки

Презентація діяльності Міністерства доходів і зборів України та Головного управління Міндоходів у Чернігівській області відбулася під час засідання «круглого столу» за участю представників бізнесу, громадськості та засобів масової інформації.

Об’єднання податкової та митної служби у єдине Міністерство доходів та зборів України  - це важлива  інституційна реформа, яка цілком відповідає загальносвітовим і, в першу чергу, європейським трендам, - зазначив в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Андрій Лаврешов. - Концентрація усіх функцій, пов’язаних з адмініструванням податкових та митних платежів, в рамках єдиної структури – це шлях, який обрали багато провідних країн, в тому числі Великобританія, Данія, Латвія, Канада.

Нині вперше в історії  незалежної України у складі центральних  органів виконавчої влади створено відомство, яке взяло на себе всю  відповідальність за наповнення державного бюджету.

При об’єднанні податкової та митної служби в Україні керувалися інтересами бізнесу, який від цього отримає багато переваг. Спрощується процедура отримання адміністративних послуг, знижується рівень бюрократизації в державних установах, комплексно надаються податкові та митні послуги. Інновації та інформаційні технології будуть основою діяльності відомства.

Вітчизняні підприємці та іноземні інвестори відтепер мають  єдиного адресата, який від імені  держави відповідає за створення  рівної конкуренції, поміркованого  оподаткування, якісний сервіс в адмініструванні обов’язкових платежів.

Наявність єдиного центру управління зробить процес прийняття рішень швидким та ефективним, і держава встигатиме реагувати на стрімкі зміни економічної кон’юнктури, актуальні тенденції, нагальні потреби платників.

Територіальна структура  Міністерства доходів і зборів України  на Чернігівщині представлена двома  окремими юридичними особами - Головним управлінням Міндоходів у Чернігівській  області та Чернігівською митницею Міндоходів. На рівні податкових інспекцій визначена структура територіальних органів Головного управління Міндоходів в кількості 12 податкових інспекцій.

З метою зменшення  тиску на бізнес Міністерство доходів  і зборів переорієнтувало  роботу з виявлення та розслідування  правопорушень на  ризикоорієнтований моніторинг. Таким чином буде забезпечено мінімальне втручання в роботу добропорядних  платників податків. Відповідно чисельність податкової міліції на обласному рівні буде скорочена на 20 відсотків.

Ефективність  роботи попереднього досвіду податкова міліція області перенесе  в новостворену структуру – оперативне управління. За 4 місяці цього року у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 49 кримінальних правопорушень. За результатами проведених співробітниками податкової міліції заходів забезпечено надходження до бюджету 46 млн.грн. По 13 кримінальних правопорушеннях кримінальні провадженні направлені до суду.

Підвищенню ефективності управління процесом адміністрування податків і зборів сприятиме об’єднання податкового та митного аудиту. Це суттєво зменшить кількість візитів на підприємства, і, в той же час, підвищить ефективність контрольно-перевірочної роботи – зокрема, завдяки введенню електронних перевірок.

На Чернігівщині вже спостерігається  тенденція зменшення кількості  перевірок. Протягом 4-ох місяців поточного  року в області проведено лише 441 документальну перевірку, що на 16,3 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У митній сфері також буде зроблений акцент на електронні сервіси, мінімізацію людського фактору, посилення аналітичної складової роботи. Об'єднання митної та податкової ІТ-інфраструктури дозволить проводити моніторинг фактичного руху товарів від кордону до споживача в режимі реального часу.

На особливому контролі - боротьба з контрабандою. Мета Міністерства - створити такі умови, щоб губився  економічний сенс контрабанди, вона стала нерентабельною.

Зі створенням Міністерства застосовуються напрацьовані практики для зниження корупційних ризиків. Головний акцент робиться на упередженні корупції, а не тільки реагуванні на її конкретні прояви. Значна увага приділяється механізмам громадського контролю. Ефективно працює сервіс «Пульс».

Щодо боротьби з корупцією  на Чернігівщині за 2012 рік та чотири місяці цього року проведено 118 службових перевірок, за результатами яких для прийняття рішення до правоохоронних органів направлено 32 матеріали. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 31 посадовця, звільнено 11 осіб, винесено офіційне застереження 27 посадовцям. Сервісом «Пульс» скористалися 14 громадян Чернігівщини. Найбільше їх цікавили питання щодо проведення перевірок, складання звітності та реєстрації податкових накладних. Перевага цього сервісу в тому, що «Пульс» не лише приймає звернення, але тому, хто звертався, потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Щодо передачі Міндоходов функції адміністрування єдиного  соціального внеску - це крок, який відповідає інтересам бізнесу. Функції ведення  реєстру та персоніфікації страхувальників, нарахування виплат залишаються за Пенсійним фондом, адміністрування, контрольно-перевірочна робота - за Міністерством. Фахівці Міністерства вже працюють над спрощенням адміністрування єдиного соціального внеску для підприємців. Зокрема, йдеться про об'єднання звіту про сплату внеску зі стандартною декларацією форми 1ДФ та надання можливості подавати такий звіт, як і всі інші, в електронному вигляді.

Презентація нового відомства «за  круглим столом» відбулася в  товариській обстановці – представники бізнесу та громадськості ставили запитання, а також висловлювали свою думку щодо співпраці з новоствореним відомством. Їхня думка одностайна – будувати стосунки з контролюючою структурою у новому формати буде простіше. Адже  зроблений ще один вагомий крок до європейських стандартів.

По завершенню засідання в.о. начальника Головного управління Міндоходів у  Чернігівській області Андрій Лаврешов провів брифінг для засобів масової  інформації.

 

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.