Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:26:32

До Червоної книги України занесено 154 види, з них 51 вид птахів, до списку Міжнародного союзу охорони природи – 29 видів, до Європейського червоного списку – 6 видів

21.05.2013   12:29Агенцiя

До Міжнародного дня біорізноманіття

22 травня в світі відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття. За останні десятиріччя людська діяльність завдала величезної шкоди рослинному і тваринному світові України. Збереження біорізноманіття – це складна і комплексна справа, система специфічних заходів захисту, збереження заповідних територій, пам’яток природи.

Спеціалістами-зоологами Чернігівського та Ніжинського державних педуніверситетів спільно зі спеціалістами Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області проведено роботи по інвентаризації фауни хребетних тварин Чернігівської області.

Встановлено, що територію Чернігівщини заселяє близько 425 видів хребетних тварин. До Червоної книги України занесено 154 види, з них 51 вид птахів, до списку Міжнародного союзу охорони природи – 29 видів, до Європейського червоного списку – 6 видів.

Різноманіття пташиного світу Чернігівської області вражає – є гніздові перелітні види, гніздові осілі, пролітні, види які зустрічаються лише на зимівлі тощо. Серед 10 видів гніздових є лебідь-шипун, норець червоношиїй, горіхівка, чиж, снігур, лунь польовий (віднесений до Червоної книги України).

Сім перелітних видів набули статусу осілих, до них належать: сова болотяна, чикотень, дрозд чорний, гаїчка болотяна, гаїчка-пухляк, костогриз.

Значним результатом спільної роботи науковців та Держуправління стало створення списку регіонально рідкісних видів тварин, що населяють область: це 352 види тварин. З них безхребетні – 235 видів, хребетні тварини – 117 видів.

В процеси зміни чисельності і видового багатства крупних мисливських ссавців, як то лосів, наприклад, відіграє певну роль браконьєрство, порушення структури лісових насаджень, надмірні рубки, що створюють фактор хвилювання, а це, в свою чергу, погіршує можливості розмноження.

Чернігівська область має одну з найбільших кількість природно-заповідних територій, які покликані здійснювати охорону екосистем з усіма різновидами живих компонентів. Для охорони та збереження пташиних популяцій, наприклад, особливо зникаючих, вразливих та рідкісних видів створено 4 орнітологічних заказники місцевого значення: “Вузьке”, “Придеснянський” (Сосницький р-н), “Мньовський” (Чернігівський р-н), “Гужевик” (Семенівський р-н).

Також область багата на рідкісні види рослинного світу, які занесені до міжнародних переліків, Червоної книги України.

На території нашого регіону розроблені і діють програми, що направлені на збереження біорізноманіття рідного краю.

Екологи та науковці області підтримують думку, що витрати на охорону зникаючих та рідкісних видів флори і фауни будуть дуже ефективним вкладенням в наше майбутнє. Сприятиме цьому також активне залучення свідомої молоді, громадськості до процесу збереження довкілля, участі в процесі прийняття органами влади та місцевого самоврядування важливих рішень в сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, впровадження екологічної культури серед населення і студентства.


Наталія Радченко? заступник начальника відділу Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.