Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 серпня, 03:20:56

До Червоної книги України занесено 154 види, з них 51 вид птахів, до списку Міжнародного союзу охорони природи – 29 видів, до Європейського червоного списку – 6 видів

21.05.2013   12:29Агенцiя

До Міжнародного дня біорізноманіття

22 травня в світі відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття. За останні десятиріччя людська діяльність завдала величезної шкоди рослинному і тваринному світові України. Збереження біорізноманіття – це складна і комплексна справа, система специфічних заходів захисту, збереження заповідних територій, пам’яток природи.

Спеціалістами-зоологами Чернігівського та Ніжинського державних педуніверситетів спільно зі спеціалістами Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області проведено роботи по інвентаризації фауни хребетних тварин Чернігівської області.

Встановлено, що територію Чернігівщини заселяє близько 425 видів хребетних тварин. До Червоної книги України занесено 154 види, з них 51 вид птахів, до списку Міжнародного союзу охорони природи – 29 видів, до Європейського червоного списку – 6 видів.

Різноманіття пташиного світу Чернігівської області вражає – є гніздові перелітні види, гніздові осілі, пролітні, види які зустрічаються лише на зимівлі тощо. Серед 10 видів гніздових є лебідь-шипун, норець червоношиїй, горіхівка, чиж, снігур, лунь польовий (віднесений до Червоної книги України).

Сім перелітних видів набули статусу осілих, до них належать: сова болотяна, чикотень, дрозд чорний, гаїчка болотяна, гаїчка-пухляк, костогриз.

Значним результатом спільної роботи науковців та Держуправління стало створення списку регіонально рідкісних видів тварин, що населяють область: це 352 види тварин. З них безхребетні – 235 видів, хребетні тварини – 117 видів.

В процеси зміни чисельності і видового багатства крупних мисливських ссавців, як то лосів, наприклад, відіграє певну роль браконьєрство, порушення структури лісових насаджень, надмірні рубки, що створюють фактор хвилювання, а це, в свою чергу, погіршує можливості розмноження.

Чернігівська область має одну з найбільших кількість природно-заповідних територій, які покликані здійснювати охорону екосистем з усіма різновидами живих компонентів. Для охорони та збереження пташиних популяцій, наприклад, особливо зникаючих, вразливих та рідкісних видів створено 4 орнітологічних заказники місцевого значення: “Вузьке”, “Придеснянський” (Сосницький р-н), “Мньовський” (Чернігівський р-н), “Гужевик” (Семенівський р-н).

Також область багата на рідкісні види рослинного світу, які занесені до міжнародних переліків, Червоної книги України.

На території нашого регіону розроблені і діють програми, що направлені на збереження біорізноманіття рідного краю.

Екологи та науковці області підтримують думку, що витрати на охорону зникаючих та рідкісних видів флори і фауни будуть дуже ефективним вкладенням в наше майбутнє. Сприятиме цьому також активне залучення свідомої молоді, громадськості до процесу збереження довкілля, участі в процесі прийняття органами влади та місцевого самоврядування важливих рішень в сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, впровадження екологічної культури серед населення і студентства.


Наталія Радченко? заступник начальника відділу Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській

Останні новини Чернігівщини

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1281 вибухонебезпечний предмет — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 15 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1281 вибухонебезпечний предмет — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 15 серпня 13:05

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 102 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1281 вибухонебезпечний предмет.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 серпня по 8:00 15 серпня 2022 року

Ворог масовано обстріляв Новгород-Сіверську громаду

Ворог масовано обстріляв Новгород-Сіверську громаду 12:58

Сьогодні, 15 серпня, у період між 8 та 10 ранку російська армія двічі обстріляла територію громади.

З 16 серпня Чернігівська ТЕЦ проводитиме гідравлічні випробування

З 16 серпня Чернігівська ТЕЦ проводитиме гідравлічні випробування 12:51

Чернігівська ТЕЦ готується до нового опалювального сезону. З 16 серпня підприємство проводитиме гідравлічні випробування.

Ігрові слоти онлайн: характеристики та актуальні категорії

Ігрові слоти онлайн: характеристики та актуальні категорії 12:10

Особливості, котрими володіють слоти онлайн. Основні характеристики, що притаманні ігровим автоматам онлайн. Асортимент сучасних ігрових автоматів, що пропонують українські онлайн казино. Як грати в слоти онлайн без реєстрації та основні переваги демонстраційного запуску слотів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини