Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 12:49:03

До Червоної книги України занесено 154 види, з них 51 вид птахів, до списку Міжнародного союзу охорони природи – 29 видів, до Європейського червоного списку – 6 видів

21.05.2013   12:29Агенцiя

До Міжнародного дня біорізноманіття

22 травня в світі відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття. За останні десятиріччя людська діяльність завдала величезної шкоди рослинному і тваринному світові України. Збереження біорізноманіття – це складна і комплексна справа, система специфічних заходів захисту, збереження заповідних територій, пам’яток природи.

Спеціалістами-зоологами Чернігівського та Ніжинського державних педуніверситетів спільно зі спеціалістами Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області проведено роботи по інвентаризації фауни хребетних тварин Чернігівської області.

Встановлено, що територію Чернігівщини заселяє близько 425 видів хребетних тварин. До Червоної книги України занесено 154 види, з них 51 вид птахів, до списку Міжнародного союзу охорони природи – 29 видів, до Європейського червоного списку – 6 видів.

Різноманіття пташиного світу Чернігівської області вражає – є гніздові перелітні види, гніздові осілі, пролітні, види які зустрічаються лише на зимівлі тощо. Серед 10 видів гніздових є лебідь-шипун, норець червоношиїй, горіхівка, чиж, снігур, лунь польовий (віднесений до Червоної книги України).

Сім перелітних видів набули статусу осілих, до них належать: сова болотяна, чикотень, дрозд чорний, гаїчка болотяна, гаїчка-пухляк, костогриз.

Значним результатом спільної роботи науковців та Держуправління стало створення списку регіонально рідкісних видів тварин, що населяють область: це 352 види тварин. З них безхребетні – 235 видів, хребетні тварини – 117 видів.

В процеси зміни чисельності і видового багатства крупних мисливських ссавців, як то лосів, наприклад, відіграє певну роль браконьєрство, порушення структури лісових насаджень, надмірні рубки, що створюють фактор хвилювання, а це, в свою чергу, погіршує можливості розмноження.

Чернігівська область має одну з найбільших кількість природно-заповідних територій, які покликані здійснювати охорону екосистем з усіма різновидами живих компонентів. Для охорони та збереження пташиних популяцій, наприклад, особливо зникаючих, вразливих та рідкісних видів створено 4 орнітологічних заказники місцевого значення: “Вузьке”, “Придеснянський” (Сосницький р-н), “Мньовський” (Чернігівський р-н), “Гужевик” (Семенівський р-н).

Також область багата на рідкісні види рослинного світу, які занесені до міжнародних переліків, Червоної книги України.

На території нашого регіону розроблені і діють програми, що направлені на збереження біорізноманіття рідного краю.

Екологи та науковці області підтримують думку, що витрати на охорону зникаючих та рідкісних видів флори і фауни будуть дуже ефективним вкладенням в наше майбутнє. Сприятиме цьому також активне залучення свідомої молоді, громадськості до процесу збереження довкілля, участі в процесі прийняття органами влади та місцевого самоврядування важливих рішень в сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, впровадження екологічної культури серед населення і студентства.


Наталія Радченко? заступник начальника відділу Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).