Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 жовтня, 01:37:01

На Чернігівщині сімейні лікарі вже обслуговують більше половини населення

17.05.2013   14:08

Розпочата в Україні медична реформа спрямована на побудову єдиного медичного простору, в якому б, як у єдиному ланцюгу, злагоджено працювали всі рівні медичної допомоги.

На негайному реформуванні медичної галузі наголошує Президент України Віктор Янукович. “Медичні установи повинні підвищувати якість послуг, які вони надають громадянам. Медицина повинна бути наближена до людей”, – підкреслює Глава держави.

Не стоїть осторонь цього процесу й Чернігівщина. Починаючи з 2003 року, в області організовано чітку роботу з перенавчання дільничних лікарів на лікарів загальної практики-сімейної медицини, зі створення та відкриття сімейних амбулаторій. У Чернігівській області для реалізації Національного плану дій розроблено перспективний план, згідно з яким у 2015 році Чернігівщина отримає 108 лікарів, які пройдуть курс перепідготовки, а також 65 лікарів, закінчивши інститут за спеціальністю “сімейна медицина”, розпочнуть роботу вже як сімейні лікарі. Протягом першого півріччя поточного року перепідготовку пройдуть 30 лікарів загальної практики-сімейної медицини. Наразі в області працюють 239 сімейних лікарів, із них 139 у сільській місцевості. Вони обслуговують понад 50% населення Чернігівщини.

Питання поліпшення стану сімейної медицини постійно перебуває в центрі уваги обласної влади. Нині вже реорганізовано 36 закладів первинної ланки: 4 сільські дільничні лікарні – на сільські лікарняні амбулаторії, 5 лікарняних амбулаторій – на фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти, 1 районний лікарняний заклад став сільською дільничною лікарнею, а 2 сільські лікарні реорганізовано в сільські лікарняні амбулаторії. Загалом на принципах загальної практики-сімейної медицини вже працюють 128 медичних установ, 112 з яких – у селах.

Субвенціями державного бюджету, видатками обласного бюджету, місцевими бюджетами продовжується укомплектування лікувально-профілактичних закладів первинного рівня обладнаннями, інвентарем та виробами медичного призначення відповідно до табелів оснащення.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові пройшла

У Чернігові пройшла "Покровська книжкова толока". ФОТОрепортаж 16:11

Понад пів сотні письменників із Києва, Львова, Луцька та Чернігівської області взяли участь у другому літературному фестивалі «Покровська книжкова толока». Захід відбувся вчора, 14 жовтня.

Упродовж святкових і вихідних днів вогнеборці Чернігівщини ліквідували 49 пожеж

Упродовж святкових і вихідних днів вогнеборці Чернігівщини ліквідували 49 пожеж 15:59

Упродовж святкових і вихідних днів підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 49 разів залучалися до ліквідації пожеж, з яких 6 виникло в житловому секторі громадян, одна людина загинула, 3 на транспорті, 36 в природних екологічних системах, 1 на сільгоспугіддях та 3 інші.

На озері біля с. Слабин виявлено порушників з 12 кг риби, - Чернігівський рибоохоронний патруль

На озері біля с. Слабин виявлено порушників з 12 кг риби, - Чернігівський рибоохоронний патруль 15:56

15 жовтня Чернігівський рибоохоронний патруль здійснив спільний рейд з працівниками Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 15:37

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Корюківська громада – територія оптимізму

Корюківська громада – територія оптимізму 10:39

Бути активним та жити цікаво – цьому гаслу треба слідувати у будь-якому віці. Адже позитивний настрій та оптимізм допомагає долати життєві труднощі, лікує від хвороб та відкриває нові можливості. Головне, вірити в успіх, не зупинятися і знаходити однодумців.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини