Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 11:09:47

На Чернігівщині сімейні лікарі вже обслуговують більше половини населення

17.05.2013   14:08

Розпочата в Україні медична реформа спрямована на побудову єдиного медичного простору, в якому б, як у єдиному ланцюгу, злагоджено працювали всі рівні медичної допомоги.

На негайному реформуванні медичної галузі наголошує Президент України Віктор Янукович. “Медичні установи повинні підвищувати якість послуг, які вони надають громадянам. Медицина повинна бути наближена до людей”, – підкреслює Глава держави.

Не стоїть осторонь цього процесу й Чернігівщина. Починаючи з 2003 року, в області організовано чітку роботу з перенавчання дільничних лікарів на лікарів загальної практики-сімейної медицини, зі створення та відкриття сімейних амбулаторій. У Чернігівській області для реалізації Національного плану дій розроблено перспективний план, згідно з яким у 2015 році Чернігівщина отримає 108 лікарів, які пройдуть курс перепідготовки, а також 65 лікарів, закінчивши інститут за спеціальністю “сімейна медицина”, розпочнуть роботу вже як сімейні лікарі. Протягом першого півріччя поточного року перепідготовку пройдуть 30 лікарів загальної практики-сімейної медицини. Наразі в області працюють 239 сімейних лікарів, із них 139 у сільській місцевості. Вони обслуговують понад 50% населення Чернігівщини.

Питання поліпшення стану сімейної медицини постійно перебуває в центрі уваги обласної влади. Нині вже реорганізовано 36 закладів первинної ланки: 4 сільські дільничні лікарні – на сільські лікарняні амбулаторії, 5 лікарняних амбулаторій – на фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти, 1 районний лікарняний заклад став сільською дільничною лікарнею, а 2 сільські лікарні реорганізовано в сільські лікарняні амбулаторії. Загалом на принципах загальної практики-сімейної медицини вже працюють 128 медичних установ, 112 з яких – у селах.

Субвенціями державного бюджету, видатками обласного бюджету, місцевими бюджетами продовжується укомплектування лікувально-профілактичних закладів первинного рівня обладнаннями, інвентарем та виробами медичного призначення відповідно до табелів оснащення.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».