Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 07:49:36

Прокуратура принципово реагує на порушення у сфері земельного законодавства

07.05.2013   13:15

Органами прокуратури перевірено додержання головним управлінням Держземагенства у Чернігівській області, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування вимог закону при відведенні земельних ділянок.

“У ході перевірок установлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування неправомірно, за відсутності відповідних повноважень внаслідок внесення змін у законодавство, продовжують розпоряджатися земельними ділянками”, – повідомив Максим Говоруха, прокурор Чернігівської області.

Він зазначив, що мають місце факти прийняття органами місцевого самоврядування розпорядчих актів щодо передачі земель у користування і власність без попередньої реєстрації права власності у Реєстраційній службі.

“Лише Носівською райдержадміністрацією винесено 7 незаконних розпоряджень про передачу в оренду та власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею понад 150 га, хоча такі повноваження з першого січня поточного року належать органам Держземагенства. За результатами перевірки прокурором району до облдержадміністрації внесено подання”, – розповів Максим Говоруха.

Прокурор області звернув увагу, що виявлялися порушення і при сплаті коштів в рахунок відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, здійснення робіт із проведення нормативної грошової оцінки земель, проведенні державної експертизи документації із землеустрою, інші.

Загалом, за інформацією прокурора області, за результатами проведених з цих питань перевірок у поточному році розпочато 6 кримінальних проваджень, внесено 65 подань, притягнуто до відповідальності 53 посадові особи, пред’явлено 80 позовів, відшкодовано 2, 5 млн. грн., реально повернуто понад 60 га землі, попереджено надання майже 20 га земель.

“Загалом, зміни, що сталися у земельному законодавстві вимагають посиленої уваги прокурора за дотриманням місцевими органами влади законів при розпорядженні землями, на що і спрямована робота прокурора”, – підвів підсумки Максим Говоруха.

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.