Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 10:35:12

В Україні пік водопілля. Чернігівські селяни дістаються великої землі лише на човнах

03.05.2013   08:29Агенцiя

Сьогодні в Україні пік весняного водопілля. Воно найхарактерніше для річок Полісся, Дніпра, деяких річок сходу та півдня України.

А от селище Радуль на Чернігівщині в ці дні можна сміливо назвати Венецією по-українські. Тут віднедавна пересуватись можна хіба що на човні.

Моторний човен - сьогодні єдиний спосіб пересування.

Тут  затоплені 30 вулиць і провулків, сотні городів та садів. Будинки ж рятує високий фундамент.

Місцеві вже призвичаїлися до весняного водопілля, і вихід Дніпра з берегів їх не надто лякає, а найбільші оптимісти  навіть у повінь не втрачають   почуття гумору.

«Як у нас – красиво тут? Бачте, баба приїхала до Вас! Це гість - вода!», - так пані Марія жартує у човні з рятувальниками, які приїхали допомагати  людям діставатися на велику землю.

Та їй підмога не потрібна, бабуся й сама  хвацько веслує,  бо висока вода тут - частий гість. Тож з човнами добре вправляються і жінки, і дітлахи.

Цього року велика вода прийшла саме на Великдень і поминальні дні. Людям потрібно будь-що дістатися до кладовищ, прибрати могили рідних. Тому надзвичайники на спеціальному транспорті неабияк потрібні.

Особливо популярна у місцевих - бойова розвідувально-дозорна машина. На ній не лише людей перевозять, беруть на борт і дрібну живність, і велосипеди.

Човнові переправи в Радулі працюють на найглибших ділянках вулиць з восьмої ранку до сьомої вечора. За кілька днів роботи рятувальники допомогли понад двом сотням селян.

Олена Іващенко, ФАКТИ, ICTV.

http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1475924

Останні новини Чернігівщини

29 листопада - День електронного привітання

29 листопада - День електронного привітання 09:37

Чудеса технологій зближують людей.

Виявлено 640 нових випадків COVID-19

Виявлено 640 нових випадків COVID-19 16:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 листопада в області зафіксовано 640 нових випадків підтвердженого діагнозу COVID-19.

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині 13:20

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.