Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 10:13:18

На вимогу прокурорів до відповідальності притягнуто майже 200 посадовців контролюючих органів

25.04.2013   07:27

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулося розширене засідання колегії прокуратури області “Про стан забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами державної влади та прокурорського нагляду у цій сфері”.

В роботі колегії взяли керівники територіальних органів МВС, ДПС, Держгірпромнагляду, ветмедицини, Держінспекції сільського господарства, інспекції з питань захисту прав споживачів.

“Стратегічне завдання, яке ставить сьогодні Президент України перед органами влади – є максимальне сприяння розвитку бізнесу з боку держави. Щоденна робота державних органів має бути спрямована на удосконалення регуляторної політики, зниження адміністративних бар’єрів та тиску на малий та середній бізнес”, – зазначив у вступному слові Максим Говоруха.

Однак, нажаль, факти незаконного втручання окремими представниками влади у господарську діяльність до цього часу не викоренені. Прокурорські перевірки засвідчили порушення законодавства в діяльності правоохоронних та контролюючих органів при видачі підприємцям дозвільних документів, непоодинокими залишаються випадки фальсифікації результатів контрольно-перевірочних заходів, проведення позапланових перевірок з “надуманих” підстав, тощо.

“Упродовж минулого та поточних років за результатами прокурорських перевірок на цьому напрямі розпочато 3 кримінальних провадження стосовно посадових осіб органів контролю, внесено 112 документів прокурорського реагування, за якими до відповідальності притягнуто 182 посадові особи”, – поінформував прокурор області.

Найбільше порушень вимог законодавства стосовно суб’єктів господарювання допущені органами ветмедицини, податкової служби, екологічною інспекцією.

“Надмірні перевірки лише перешкоджають створенню сприятливих умов для ведення законної комерційної діяльності. Тому для органів прокуратури постало нагальне питання – припинити свавілля чиновників, забезпечити економічну свободу суб’єктів господарювання та усунути всілякі перепони у розвитку бізнесу”, – наголосив Максим Говоруха.

Колегією визначено конкретні заходи щодо посилення нагляду у сфері забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності.

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини