Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 05:08:00

На вимогу прокурорів до відповідальності притягнуто майже 200 посадовців контролюючих органів

25.04.2013   07:27

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулося розширене засідання колегії прокуратури області “Про стан забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами державної влади та прокурорського нагляду у цій сфері”.

В роботі колегії взяли керівники територіальних органів МВС, ДПС, Держгірпромнагляду, ветмедицини, Держінспекції сільського господарства, інспекції з питань захисту прав споживачів.

“Стратегічне завдання, яке ставить сьогодні Президент України перед органами влади – є максимальне сприяння розвитку бізнесу з боку держави. Щоденна робота державних органів має бути спрямована на удосконалення регуляторної політики, зниження адміністративних бар’єрів та тиску на малий та середній бізнес”, – зазначив у вступному слові Максим Говоруха.

Однак, нажаль, факти незаконного втручання окремими представниками влади у господарську діяльність до цього часу не викоренені. Прокурорські перевірки засвідчили порушення законодавства в діяльності правоохоронних та контролюючих органів при видачі підприємцям дозвільних документів, непоодинокими залишаються випадки фальсифікації результатів контрольно-перевірочних заходів, проведення позапланових перевірок з “надуманих” підстав, тощо.

“Упродовж минулого та поточних років за результатами прокурорських перевірок на цьому напрямі розпочато 3 кримінальних провадження стосовно посадових осіб органів контролю, внесено 112 документів прокурорського реагування, за якими до відповідальності притягнуто 182 посадові особи”, – поінформував прокурор області.

Найбільше порушень вимог законодавства стосовно суб’єктів господарювання допущені органами ветмедицини, податкової служби, екологічною інспекцією.

“Надмірні перевірки лише перешкоджають створенню сприятливих умов для ведення законної комерційної діяльності. Тому для органів прокуратури постало нагальне питання – припинити свавілля чиновників, забезпечити економічну свободу суб’єктів господарювання та усунути всілякі перепони у розвитку бізнесу”, – наголосив Максим Говоруха.

Колегією визначено конкретні заходи щодо посилення нагляду у сфері забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.