Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 16:48:46

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області здійснює контроль за поводженням з відходами

18.04.2013   12:04

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області провела ряд перевірок комунальних підприємств та інших суб’єктів господарювання, які надають послуги із збирання і вивезення твердих побутових відходів та забезпечують обслуговування полігонів твердих побутових відходів, що розташовані в адміністративних центрах області.

В ході перевірок встановлено, що стан місць видалення твердих побутових відходів становить реальну небезпеку для довкілля та населення, що проживає на прилеглих територіях. На більшості їх відсутні спеціальні природоохоронні споруди та системи екологічного моніторингу, не визначені технологічні карти, накопичення сміття проводиться безсистемно, ущільнення та присипка ґрунтом здійснюється не своєчасно або взагалі не проводиться, не ведеться облік відходів, не відновлюється або відсутнє обвалування, прилегла територія засмічена відходами. Земельні ділянки під полігонами експлуатуються без правовстановлюючих документів. Полігони твердих побутових відходів не паспортизовані, порушуються терміни внесення змін до існуючих паспортів МВВ. Недостатня кількість та технічний стан спеціалізованої техніки взагалі ставить під загрозу процес сміттєвидалення в більшості районних центрів області. На територіях сільських рад відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з побутовими відходами, самі відходи складуються у природних рельєфних утвореннях. Існуюча система санітарного очищення населених пунктів недосконала, її фрагментарність, роз’єднаність та різнорідність не забезпечує достатнього контролю за санітарним станом територій та операціями поводження з побутовими відходами.

З метою усунення порушень природоохоронного законодавства, виявлених під час перевірок дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, керівникам комунальних та інших підприємств, які забезпечують зазначену ділянку роботи, надані відповідні приписи.

Враховуючи, що власниками місць видалення твердих побутових відходів є відповідні територіальні громади та згідно Закону України “Про відходи”, місцеві державні адміністрації та органи самоврядування забезпечують організацію збирання і видалення побутових відходів, Держекоінспекцією у Чернігівській області Головам районних державних адміністрацій та міським, селищним головам Чернігівської області також надано припис щодо вжиття заходів по забезпеченню експлуатації полігонів твердих побутових відходів у відповідності до діючих вимог та дотримання норм екологічної безпеки при захороненні таких відходів.

Олег Дмитрович Федоренко,
Начальник відділу екологічного контролю
земельних ресурсів, за поводженням з відходами
та з небезпечним хімічними речовинами
Держекоінспекції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини