Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 18:57:13

“Холодильник” загрожує катастрофою

15.04.2013   14:08Агенцiя

Мена може “похизуватися” двома хімічно-небезпечними об’єктами з наявністю аміаку. Це філія “Менський сир” ПП КФ “Прометей” та ТОВ “КАСП”, більш відомий на Менщині як “холодильник”. І якщо на першому небезпечна речовина знаходиться під наглядом спеціалістів, то на іншому – все за принципом: “якось воно буде”…


Головний біль

Колись підприємство називалося заготзбутбазою. За радянських часів на ній працювали більше сотні робітників. Тут діяв забійний цех, вироблялася копчена ковбаса та пельмені, навіть норок розводили. Яких тільки делікатесів та дефіцитів перебачили холодильні камери бази!

Затим підприємство змінило кілька назв і чи не з десяток власників. Одні дійсно намагалися вдихнути друге життя у виробничі потужності, інші – навпаки.

Зникли коптильний цех, ковбасна лінія, деякі інші будівлі. На сьогодні ТОВ “КАСП” (таку назву зараз мають залишки, що збереглися) не працює. Та малого того – він став справжнім головним болем для міста.

Наразі на підприємстві зберігається сім тонн аміаку. А з обслуговуючого персона­лу – лише сторожі, які про саму речовину та безпеку її зберігання мають таке ж поняття, як бедуїни про полярне сяйво. Компресорники розрахувалися на початку квітня, як кажуть, у зв’язку з довготривалою невиплатою заробітної плати.

– Аміак досить небезпечний, – підтверджує начальник райвідділу управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Цей газ може утворювати вибухові суміші з повітрям. Він дуже шкідливий при вдиханні, попаданні на шкіру та в очі. При ураженні людини можливі подразнення слизових оболонок, задуха, хімічний опік. Навіть летальний наслідок.

Листя пожовкло

За власне життя і здоров’я хвилюються жителі недалеких від ТОВ “КАСП” вулиць Мени: Гастелло, Кошового, Піонерської, Зої Космодем’янської, Радянської та інших. Адже неприємності траплялися і раніше.

“Років чотири тому вже був витік аміаку, – кажуть меняни. – Тоді в деяких господарствах загинула домашня птиця, пожовтіло і обсипалося листя на деревах. А як увесь аміак вийде?”

Зовсім поряд з небезпечним об’єктом працюють сотні людей в ТОВ “Нептун”, ВАТ “Мена Пак”, ШРБУ-82, на комбікормовому заводі.

У позаминулому році після чергової несправності в аміачно-холодильній установці та аварійного витоку газу ТОВ “КАСП” припинило роботу взагалі. Із серпня 2011 року за приписом про застосування запобіжних заходів державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки установка та й сам компресорний цех були опломбовані. У такому стані вони перебувають і до цього часу. Але ж заборонити експлуатацію ще не значить усунути причину небезпеки.

Саме з цією метою 8 жовтня 2012 року за ініціативою першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Василенка було створено спеціальну комісію для комплексної перевірки ТОВ “КАСП”. До неї увійшли заступник міського голови Юрій Стальниченко, фахівці райвідділу УДТБ та служби цивільного захисту, представники підприємства.

Господар – в Італії

Комісія встановила, що підприємство відключене від електропостачання, локальна система оповіщення відсутня, як і система виявлення надзвичайних ситуацій. Працівники ТОВ “КАСП” навіть засобів індивідуального захисту (протигазів, спецодягу) не мають. А основне – ресивери та трубопроводи аміачно-холодильної установки виробили свій ресурс та потребують капітального ремонту або заміни.

Як слідує з акту перевірки, “в аміачно-холодильній установці знаходяться 7,5 тонни аміаку, що створює загрозу виникнення надзвичайної ситуації та може призвести до травмування і загибелі людей, а також забруднення території. Комісія вирішила: зобов’язати керівництво ТОВ “КАСП” провести утилізацію аміаку з ресиверів та трубопроводів установки в місячний термін”.

Але керівництву підприємства, яке проживає далеко за межами не тільки району, а навіть області, біди нашої Мени, схоже, не дуже болять.

– Проблема виявилася досить складною у вирішенні, – пояснює ситуацію перший заступник голови РДА та голова комісії з техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій Володимир Василенко. – Адже після кількох перепродувань та невиплачених кредитних зобов’язань підприємство має двох власників: ТОВ “КАСП”, що володіє територією та будівлями, і вже неіснуюче ТОВ “МПК “Придеснянський”, яке і є власником холодильних установок.

Районна влада добивається не відписок, а конкретних результатів. Продовжуються спроби відновити діалог з власником ТОВ “КАСП”, який перебуває в Італії. Проінформовано відповідні місцеві та обласні відомства і структури.

Далі чекати вже не можна: через тиждень підприємство може взагалі залишитися без охорони – сторожі також подали заяви на звільнення. А раптом якийсь мисливець за металом з простою ножівкою стане причиною справжньої техногенної катастрофи.


http://nslovo.com/blog/holodylnyk-zahrozhuje-katastrofoyu

Останні новини Чернігівщини

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв 15:19

Студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського піаністи Дар’я Пирогова та Дмитро Кравець взяли участь у новій концертній програмі, яку представив глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні 14:32

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати потрібну на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи.

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини